Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a partíciót...

Hogyan lehetne a partíciót vissza vonni?

Figyelt kérdés
Anno csináltam még 2 partíciót így létre jött a c és az e meghajtó, de ezt vissza szeretném vonni csak a c legyen. Hogyan lehetne megoldani? (jelen esetben a c a rendszer e-n fájlok vannak)

2014. júl. 22. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Bebootolsz a windows telepítő lemezéről és ott tudod újraparticionálni és formázni a meghajtót.

Előtte természetesen ments el mindent mert minden törlődni fog.

De miért akarod, hogy az egész lemez egy partíció legyen?

2014. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mikor csináltam nem adtam a rendszer mappának elég helyet. Így majdnem mindig tele van, figyelmeztet hogy töröljek dolgokat. Szóval nagyon kevés helyet hagytam neki. :S Köszi a válaszod!:)
2014. júl. 22. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha win7(valószínűleg működik vista\win8 alatt is, de nem biztos), akkor

start->jobb klikk a computer re -> manage(kis pajzs ikon van mellette) -> storage-> disk managment

Itt látod az összes partíciót, tudod őket formázni, apró darabokra szaggatni, etc. Így nem feltétlenül kell formázni egyik meghajtót sem, ami roppant előnyössé teszi a dolgot.

2014. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a winyód?

Én továbbra is két partíciót csinálnék.

A rendszernek (C)csinálnék egy 100 GB-ost, a maradék tárhely lenne a D vagy E.

Azért jó ez a megoldás, mert a D vagy E-re elmentheted továbbra is a számodra fontos fájlokat, amik megmaradnak akkor is ha valami hiba oknál fogva nem indulna a C-n levő Windows és csak a formázás, újratelepítés segítene rajta.

Olyankor csak a C-t kellene törölnöd, a többi partícióhoz nem kellene nyúlnod, nem kellene az adat lementéssel foglalkoznod.

2014. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvan köszönöm szépen a segítséget! :) De 160 gigás windows 8 van a gépemen rendszer (C) nek 25 gigát adtam és nagyjából 200 mb szabad hely van most is. Pedig semmi sincs rajta kicsit elszámoltam többet kellet volna neki adni..
2014. júl. 22. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!