Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Memorex CD/DVD azért olcsó...

A Memorex CD/DVD azért olcsó mert szar? És a Maxell pedig nem olcsó, de szar?

Figyelt kérdés
A TDKk és Verbatimok jól beváltak, de a fentiek is jók?
2010. jan. 9. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
jók... azért mert nincs akkora hírnevük, lehetnek jók, és azok is...
2010. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert több helyen írják, hogy a maxell hamar tönkremegy.
2010. jan. 9. 15:02
 3/9 anonim ***** válasza:

hamar tönkremegy-en mit értenek?

nem lesz 40 évig, csak 30 évig jó az adat rajta.



Nem frizbizni kell vele, nem kell újlenyomatot rakni rá, sötét tokban kell tárolni.

2010. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én utálom a maxel-t és inkolni is tudom hogy miért. haverom mondja te most szerezni 50 ft/db árom maxel-t. áááá k*rvajjóó akk kérek 10-et. na kaptam teleírtam őket vegyesen pár film, zenék, programok és ezek mind mai napig is jók DE, NEM SZABAD ilyen webes cuccokat ráírni pl .html, .htm, .php meg ilyenek + .txt-t sem. én nagyot szívtam vele

és nem az volt hogy pont az az 1 db lemez volt szar mert 2 lemezt tele írtam ilyen cuccokkal: javascript-ek, cms-ek egy csomó verziója sjaátkézzel írt egyszerű html oldalak meg txt leírások és egszerűen ezek kiírás után eltüntek. de nem úgy hogy ráírtam mindent és üres maradt a lemez hanem látszanak a fájlok a lemezen de mind üres. megnyitom őket vmi editorral (akármelyik fájlt) és üres 0 bájt szal én sohatöbbet nem veszek maxel-t és ráadásul az a slussz poén hogy csak kiírtam a cumót és nem néztem meg egyből hogy jól írtam-e ki hanem csak simán shift+del és ezzel a lendülettel le is töröltem mindent a vinyóról. nem akarom itt leírni mennyi idő volt újra megtalálni a cuccokat de az tuti hogy még nincs meg minden

2010. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem nagyon bejöttek, nemtudom mit rontottál el utolsó...
2010. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem tudok a Maxell-ra rosszat mondani , bár ha tehetem Verbatim-ot veszek. Sok embertől hallottam megbízható

2010. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én maxell t veszek . A verbatom az szar . Nekem két hónap alatt tünkrement !
2011. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nem ért hozzá, az ne szólja le a Maxellt, azért meg pláne ne, mert olcsó. A TDK az nekem pont, hogy szar volt, a Verbatim pedig semmivel sem jobb, mint a Maxell, nem tudom, miért kell így sztárolni.
2012. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Verbatim azért van sztárolva, mert cianin alapanyagú, ezüst fényvisszaverő anyagból készítik a DataLifePlus sorozatot. Ezenfelül az adatintegritást sértetlenül megmaradandó ezért AZO kristályréteget alkalmaznak. Az ilyen CD-k tartósabbak, hiszen a Maxellnek gyártott ftalocianin CD-k, melyekhez arany fényvisszaverő réteget alkalmaztak (Megsúgom, a Maxell nem gyárt saját diszket, hanem a CMC Magnetics-re bízzák a gyártást) fényvisszaverő képessége alulmarad a Verbatim AZO korongokon alkalmazottakkal szemben. Ezt elárulja, hogy míg egy Verbatim AZO CD-n jól látható távolról is, hogy hol lett megváltoztatva a réteg fényvisszaverő képessége, a Maxellről ez nem feltétlenül mondható el.

Tény hogy két Maxell CD-m meghalt pedig alig két éves diszkek voltak (Nem fizikai sérüléstől)


A PS1-em nehezen olvassa a Maxelleket (FMV skipek, zenék akadoznak) ráadásul a minőségellenőrzésnél is van, amelyik 70%-ot nem ér el. A Verbatimmal ilyen nem volt

ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!