Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxban létrehozott bináris...

Linuxban létrehozott bináris fájl konvertálása windowsra?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Épp béreltem egy VPS szervert amin kisebb problémák adódtak és a szolgáltató semmiképpen sem akar nekem hozzáférést biztosítani a szerverhez mert elvileg külső támadások érik a gépet.


Ebből kifolyólag nekem nagyon értékes dolgaim vannak ott és mivel megbíztam a szolgáltatóba nem mindent mentettem le illetve nem is tudtam volna mindent lementeni.


Azt a választ kaptam, hogy az adataimat a teljes rendszer lementésével, az az BB parancsal csináljál, bináris fájlként, azaz bináris másolat. Itt egy 120 GB particióról van szó.


Amitől még félek, hogy ugye ennek a filenak a mérete nem 120 GB lesz?


A fő kérdésem pedig az, hogy hogyan tudnám én ezt a fájlt nagyon egyszerű módon windowson belül konvertálni vagy átalakítani, hogy adataimat meg tudjam menteni?


Nagyon fontos lenne, köszönöm szépen előre is segítségeteket!



#Windows #linux #konvertálás #bináris #lemezkép átalakítás
2014. júl. 18. 15:06
 1/2 ejbenjaro ***** válasza:
Az a parancs, amit használod kell nem a BB, hanem a dd. Ezzel lemezképfájlt tudsz létrehozni. A létrejövő fájl mérete akkora lesz, mint a lementett partícióé. Ha telepítesz egy Linuxot otthon, ami szintén nem ördöngösség (egy Ubuntu pont megfelel), akkor könnyedén hozzá fogsz férni a képfájlban levő cuccaidhoz. Azt sajnos nem tudom, hogy Windowson mivel tudnád csatolni a lemezképet és olvasni annak tartalmát. Sajnos a Windows nem kezeli a Linuxon használt fájlrendszereket.
2014. júl. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

A parancs pontosan:

dd if=<mit> of=<hova>

Vannak még egyéb opciói is, azokért olvass manuált. A fájl mérete akkora lesz, mint a kiírt partícióé, ezt loop eszközként tudod csatolni:

mount -t loop -o default <mit> <hova>

Innentől Linux alól mint partíciót tallózhatod. Hogy ez winen megoldható-e (elképzelhető), nem tudom. Azt viszont igen, hogy a win egyszerűen stupid a normális fájlrendszerekhez, tehát fat/ntfs-en kívül mást képtelen kezelni. A segédprogramok minősége meg említést sem érdemel.

2014. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!