Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért tölt be lassan a windows 7?

Sms10 kérdése:

Miért tölt be lassan a windows 7?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Vírusos lett a gépem,és újratelepítettem a windows 7-et.Igen minden simán ment míg el nem kezdett betölteni.Nagyon sokiág töltötte be. Miután bekapcsolt azt hittem hogy még rajta van a vírus és azért kapcsol be lassan,de a vírusírtó nem talált semmit.Itt kezdődött a probléma...Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 3. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire értesz hozzá, és milyen módon telepítetted újra a windowst, szóval így látatlanba elég sok hiba lehet.

Tegyük fel, hogy mindent szakszerűen csináltál, akkor vírus biztosan nem okozhatja; és mivel közvetlen már friss telepítés után a megszokottnál lassabban indul, én kezdődő hardverhibára tippelnék.

Ha 2 RAM van a gépbe, vedd ki, cseréld meg egymással, tisztítsd meg az alját, ha poros (a tisztítás 1 RAM esetén is érvényes). Eseménynaplóba nézegess, hátha ír valamit, próbáld ki csökkentett módba, úgy hogyan viselkedik. Ha semmi nem jó, próbálj meg egy másik win7 verziót telepíteni, vagy win8-at. El lehet vele p*csölni az időt, de mindegyik próbálkozással szűkíthető a kör, hogy mi okozza a hibát.

2014. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mikor volt utoljara takaritva (fizikailag)? proci mikor volt ujra pasztazva? lehet poros es melegszik...nez egy hofokot es nezd meg a vinyo allapotat hd sentinellel....de lehet valami haldoklik a gepben , sajnos ez is elofordulhat...ram; vinyo; videokari, esetleg tap vagy a legrosszabb esetben az alaplap....
2014. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha már teleraktad programokkal érdemes lenne az indításkor elinduló programok és szolgáltatások közt szétnézni, lehet valamelyik sok erőforrást elvesz indításkor. (Futtatás-->msconfig.exe-->Automatikus Indítás(Vírusirtón kívül letilthatod a dolgokat-->Szolgáltatások-->Alul bepipálod azt, hogy "Az összes Microsoft szolgáltatás elrejtése" és itt is mindent kivehetsz csak a vírusírtóét ne.
2014. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Üdv.Tehát amikor kiírja hogy a Windows töltése akkor a gépnek a "lámpája"elkezd folyamatosan világítani,és úgy kb.4-5 perc után elkezd dolgozni és bekapcsol a gép.A gép miután bekapcsol nem lassú,gyors.Csak akkor kapcsol be nehezen amikor tölti a windows-t.2 meghajtó van és mind a kettő 2 partícióra van osztva.Az egyik partíción van egy windows xp ami abszolút nem így viselkedik,és azért van a másik meghajtó "igénybevéve" mert amin az xp van azon egyik partícióra kevés GB-ot osztottunk meg,és mindig kiírja hogy nincs hely rajta.A másik meghajtó viszont 160 GB-os és azon már arányosan van elosztva a hely.
2014. júl. 4. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy kevés a virtuális memóriád.

Amikor újratelepítetted a wi7-t leformáztad a vinyót? a másokat addig "lehúztad" a lapról?

2014. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Üdv.Persze,le szoktam formázni.Elnézést a második mondatát nem igazán értem.Tehát hogy a másik meghajtót le e szoktam húzni az alaplapról?Esetleg ez is okozhatja a pronlémát?
2014. júl. 8. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért telepítéskor húzd ki és majd amikor kész vagy visszadugod.
2014. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocsi, hogy így utólag a csapos beleszól. De a Windows egy öncélú szar. Soha nem volt cél a felhasználócentrikusság. Egy sor olyan, a számodra/számomra feleslege - főleg az Internetes azonosításokkal töltött idő megy a Te felhasználói idődre, amihez semmi közöd és számodra érdektelen. Nem normális, hogy egy olyan berendezés ami villannyal megy, ne azonnal lehessen működőképes és kapcsoljon ki. Mert, ha nem így van akkor rossz az egész koncepció !
2015. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!