Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a gyenge pontja a...

Mi lehet a gyenge pontja a laptopomnak? Szaggat a kurzor, a youtubon a hosszabb videók szintén szaggatnak.

Figyelt kérdés

Egy acer travelmate 4233wlmi gépről van szó. Intel core 2 duo t5500 (1.66 ghz, 667 mhz fsb) procival, nvidia geforce go 7300 384 mb-os vga kártyával, valamint 1 gb ddr2 rammal rendelkezik.

A laptopon eddig xp volt, most úgy gondoltam, hogy kipróbálnám a vistát/win7-et, de a fentebb írt problémákba ütköztem.

Én ramra gyanakszom,hogy az 1 gb kevés, de mielőtt vennék ramot gondoltam megkérdezem.

Egyébként ha azt akarom, hogy a win7 tökéletesen fusson a gépemen, akkor mit kellene a laptopomba fejleszteni?


2014. júl. 2. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Jó lesz azon a gépen az XP. A Win7 gépigény alsó határát súrolod, persze hogy nem megy megfelelően. A Vista-nak pedig hiába van papíron alacsonyabb gépigénye, akkor is többet zabál.


2. Van egy olyan sanda gyanúm hogy az a laptop hivatalosan nem Windows 7 támogatott, így driverek sincsenek hozzá. A Windows Vista még talán elképzelhető, de azt meg nem ajánlanám.


3. A laptopokkal az a probléma hogy igencsak korlátozott a hardver fejleszthetősége. Gyakorlatilag a memória cserénél és egy-két kivételes esetben a videókártya cserénél nem tudsz többet csinálni ami anyagilag meg is érné. Így ha azt akarod hogy a win7 tökéletesen és kompromisszummentesen fusson akkor egy új laptop nem ártana. Egyrészt a hardver, másrészt a támogatottság miatt.

2014. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre xp való.
2014. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!