Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehet menteni a sz. Gépen...

Meg lehet menteni a sz. Gépen lévő adatokat és vissza lehet őket hozni valahogy, ha azok egyszer elvesztek?

Figyelt kérdés
Valami vírus miatt az összes adatom elveszett, és szeretném a segítségeteket kérni: valahogy lehetőség van arra, hogy esetleg visszahozhassam őket? Minden zene, kép, irat, ami több év munkája volt, teljesen eltűnt - megmenthető lenne? Ha igen, hogyan? Vagy búcsúzzak el tőlük? :(
2010. jan. 5. 22:05
 1/6 BeerHunter ***** válasza:

Van rá esély egy getdataback from ntfs nevű programmal. Ezt letöltöd valahonnan, felcrackeled, látni fogod, hogy kell használni. DE amennyi adatot vissza szeretnél hozni, annyi szabad helynek kell lennie a winyódon.

Valamint javasolnék egy normális vírusírtót.

2010. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 czibles ***** válasza:
100%

amennyiben nem nyultál a vinyóhoz, nem vittél rá adatot és szerkezetileg ép akkor megmenthető:

1. keresel vmi visszaállitó progit és megpróbálkozol vele egyedül. [link]

2. elviszed 1 cégnek akik ezzel foglakoznak visszaálitják, ha tudják és akkor 1 vagyont vizetsz nekik, ha nem tudják akkor csak 1 kisebb vagyon

2010. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 7. 17:36
 4/6 anonim válasza:
50%

Juj. Milyen vírust kaptál be? Az ilyen adattörlő vírusok nem mai darabok, mostanában nem divatosak, és a legkezdetlegesebb vírusirtók is csuklóból elbánnak velük.

Milyen operációs rendszered van? Milyen fájlrenszer? FAT32? NTFS? Ha windows XP-d van, akkor sanszos hogy NTFS... De ennek végülis semmi jelentősége, nekünk az adatvesztéssel kellene foglalkoznunk.

Én itt Mo-n egy cégről tudok, amelyik adatmentéssel foglalkozik, ez a Kürt kft. [link] De az áraik nem közönséges földi halandóknak vannak kitalálva, bár a technológiájuk sem közönséges.

Eső után köpönyeg okoskodásnak tűnhet... de adatmentés? Egy dvd lemez 300 Ft körül van. Ezt sajnos én is a saját káromon tanultam meg.

Az ilyen csodaszoftveres adatvisszaállítósdiról meg annyit, hogy... semmire nem jók. Gondolom jelenleg is arról a gépről írsz, ami az adatvesztést elszenvedte, magyarul túl vagy egy operációs rendszer újratelepítésen, esetleg merevlemez újrapartícionáláson. Ha ez a helyzet, akkor nincs az a földi, égi, vagy science-fiction hatalom, ami az adataidat visszaállítaná. Elszálltak, végük. Oldalakon keresztül értekezhetnénk az NTFS [link] fájlrendszer működéséről, de ez nem az a fórum.

Lehet, hogy érzéketlennek tűnök, de be kell látnod, hogy az informatikában érzelmeknek nincs helye. A bináris számrendszert nem erre találták ki... :|

Itt sajnos kőkemény "és/vagy/különben" függvények vannak csak. Sajnálom.

2010. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ceri ***** válasza:

Mi az, hogy az az adat visszaállító pr-ok semmire sem jók?


Én egy formatált partícióról simán visszaállítottam a képeket zenéket, sőt a régebben leirtott vírusos fájlokat is. Hallgass a 2. hozzászólóra. De elég időigényes procedúrára számíthatsz, csak akkor fogj bele ha fontos pótolhatatlan adatokról van szó.

2010. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hááát igen, az biztos - nem voltál érzéketlen, és köszönöm, hogy írtál! És az utolsó írónak is köszönöm! :) Már utána néztem egy-két programnak, most már csak rajtuk múlik. Köszönöm még1x!
2010. jan. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!