Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak ha...

Dyamortal kérdése:

Mi lehet az oka annak ha felkapcsolom a fürdőszobába a villanyt akkor pukkan, recseg ropog a hangszóró a szobámban?

Figyelt kérdés
Ez egy kb 5 éves lakópark de akik építették olyan kontár munkát végeztek hogy amit csak lehet elrontottak az egész lakóparkba, valószínűleg valamit rosszul kötöttek be a fürdőszobába..így aztán amikor felkapcsolom a villanyt elkezd recsegni meg pukkanni a hangszóróm. A hangszóró egy Logitech x530 nagyon szeretem és 2-2,5 éve hallgatom h szegényt gyilkolja ez recsegés. Szüleimnek szóltam hogy jó lenne valamit kezdeni azt mondták h ehez ki kéne bontani a falat hogy meglehessen csinálni.Eddig hagytam is...de most kezdi megadni magát a hangszóróm és nagyon berágtam azokra a senkiházi emberekre akik ezt így építették meg.Felmerült bennem a kérdés hogy ha a hangszóróm ilyen jeleket produkál akkor mi lesz a következő amit tönkretehet ez az egész. Kérlek adjatok tippeket hogy egyrészt hova vigyem szervizbe a hangszórót másrészt hogy mi lehet az oka ennek az egésznek az oka . Köszönöm a segítséget előre is.

2014. jún. 28. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennek a szakszerű megoldásáról egy villanyszerelőt kellene megkérdezni. Véleményem szerint nem feltétlen szükséges falat bontani. Milyen a fürdőszobai világítás? Fénycső?
2014. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Át kellene húzni a fürdőszobai kábelt. Valami ott zárlatos lehet, vagy a konnektor van rosszul bekötve. De mert ehhez a villanyórába is bele kell nyúlni, csak az elektromosokkal szerződött villanyszerelő nyúlhat bele, a plomba miatt.
2014. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért is kéne a villanyórába belenyúlni? :D

A szolgáltató emberei még a villanyórától a megszakítókig se hajlandóak kicserélni a 40 centis vezetékdarabot. ("Az nem a mi hatáskörünk.")

Egyébként meg kell nézni, de valószínűleg a lámpával van a baj. Az más kérdés, hogy ettől lehet még a hálózattal is gond, pl szokás külön megszakítóra tenni a vizes blokkokat, konyhát, illetve a szobákat. Sőt, a világítást is külön szokták szedni néha. A szakszerű tervezésben én sem vagyok biztos (ennek utána kellene nézni pontosabban) de az elég valószínű, hogy a lámpával van a gond.

2014. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fürdőszobai lámpa felkapcsolásakor vagy a kapcsoló vagy egy zárlatos vezeték, aljzat, lámpafoglalat csinál szikrát; ami feszültségtüskeként végigmegy a ház hálózatán és azt hallod megjelenni a hangszóró erősítőjének áramköreiben megjelenő zajként.


Ezt egy túlfeszültségvédős és zavarszűrős elosztóval tudod eliminálni, de érdemes lenne a fürdőszoba hálózatának felülvizsgálata.


Jó esetben csak egy villanykapcsoló, aljzat vagy lámpafoglalat okozza ezt, amit a lakás áramtalanítása után egyénileg (már ha van némi műszaki érzéked hozzá) ki lehet cserélni. Rosszabb esetben a kábelek - az viszont körülményesebb eset.

2014. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden kábel a villanyórába vezet, oda van bekötve, a fürdőszobai is. Ha ki kell cserélni, akkor le kell venni a plombát. De én inkább a zárlatos foglalatra vagy kapcsolóra tippelnék. Villanyszerelés kell.
2014. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Minden kábel a villanyórába vezet, oda van bekötve, a fürdőszobai is."

Ez igaz, csak azt hozzá kell tenni, hogy a villanyóra után vannak még elektromos szerelvények - alelosztók, sorkapcsok, kismegszakítók, biztosítékok.


Ha nem kell a villanyórát piszkálni - márpediglen ha a fürdőszobai hálózatban van a hiba (és nem a villanyyóra és az egyéb villamos szerelvények közötti szakaszban), akkor valószínűleg nem - akkor nem kell megbontani a villanyórát lezáró plombát sem.

2014. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 +1
2014. jún. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, az a helyzet hogy valami biztosan rosszul van bekötve mert 2 villanykapcsoló van az egyik a tükör feletti világítást kapcsolja a másik a mennyezetit + egy kis páraelszívó ventit...és az egyik konnektor csak akkor üzemel a fürdőben ha mind a két villany fel van kapcsolva..másképp nem. viszont rájöttem mi okozza a zúgást. A konyhába ha felkapcsolom az egyik villanyt akkor zúg.. nem értem tényleg mi folyik itt de borzalom. Hála istennek nem a hangszóró ment tönkre csak bezavarja a konyhai lámpa. Viszont én kísérletezgettem a konnektorokkal itt a szobában h máshova dugom be és képzeljétek azt tapasztaltam hogy ha a hosszabbítóba csak az 5.1 van bekötve akkor nem zúg ha bedugok még egy fogyasztót akkor sem de ha egy harmadikat is bedugok akkor elkezd zúgni nagyon érdekes...
2014. júl. 1. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Kontármunka a villanyszerelés, ezt is MEKK-mesterek készítették. Mielőtt leég a zárlatos dolgok miatt a lakás, húzasd át a teljes hálózatot, de az egész házban ezt kellene tenni.
2014. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!