Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játék közben újraindul a gép...

Arkon88 kérdése:

Játék közben újraindul a gép vagy kikapcsol kb 10 perc és annyi. Mi megy vagy mehet tönkre?

Figyelt kérdés

Asus M5A97 Evo r2.0 alaplap

Fx8320-as proci

Radeon R9 270x 2gb Vga

Corsair 8gb Ram

Corsair 650W GX táp.


Tapasztaltam hogy a proci és a vga gyorsan felmelegszik (1-2) perc kb. üresjáratban a vga 45fokos a proci 35. Aida64-el néztem. Fogalmam sincs mi csinálja ezt konkrétan. Valami ötlet?



2014. jún. 25. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Üresjáraton nem vészesek a hőmérsékletek. Terhelés alatt kéne megnézni, a VGA-nál 70-73 fok felett, a CPU-nál 64-67 fok felett már probléma lehet, ha ezt elérik akkor egy progival beállíthatnád hogy mikor mennyivel pörögjön a ventijük. (VGA-hoz az MSI Afterburnert ajánlom)


Ha nem a túlmelegedés a gond, akkor fel lehetne vetni, hogy a táp nem bírja. Ezt az eshetőséget még úgy sem tartanám valószínűnek, hogy a TX széria hatásfoka nem a legjobb. Bőven bírnia kéne ezt a konfigot, hacsak nem húztad 4,5 Ghz feletti értékre a procit. Jól sejtem, hogy a tápod egyébként TX 650 és nem GX 650? :)


Az elsődleges gyanúsítottak tehát mindenképpen az esetlegesen túlmelegedő hardverek.

2014. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ez GX650 bronz 80+. Most teszteltem 3xor egyszer a Gpu nélkül futtattam a stresszelést minden oké volt. Utánna mikor gpuval nyomatta már újraindult. Most megint megpróbáltam egybe mindent utánna nem. Egyébként nincsen húzva semmi alapon van. Szépen ment minden de három napja csinálja ezt. Kitakarítottam hátha a por miatt van újrapasztáztam a procit is. Túlhevüléssel még a multkori 35 fok melegben sem találkoztam.


Stresszelésnél Aidával: a proci 65 a vga-nál a gpu dióda 66. viszont a vrm1 76 és vrm2 26 fokos. Most viszont nemindult újra.

2014. jún. 25. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor az a táp nem Crosair, hanem Cooler Master :)


Esetleg azzal trükközgetnék a helyedben, hogy a videókártya frekvenciáját csöppet lejjebb venném, s megnézném, hogy úgy is újraindul-e a gép.


Gondolom az érintkezésekkel semmi gond sincs, minden szépen a helyén van. (Anno a régi VGA-mnál pontosan ugyanez volt a probléma, játék közben néha újraindult a gép, ráadásul pont mikor ugyanarra a helyre értem. Közbe pedig csak nem volt szépen bepöccenve a keretbe a VGA :) Habár ez nálad nem valószínű, ha szépen mindent kitisztítottál, mert gondolom akkor kivetted + újra betetted az alkatrészeket. Esetleg a RAM-okat is felcserélhetnéd egymással, próba-szerencse alapon)

2014. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, elírtam bocsánat. Most egyenlőre tanácstalan vagyok most működik minden egyenlőre.
2014. jún. 25. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!