Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy csináljam meg, hogy...

Hogy csináljam meg, hogy DVD-ről bootoljon a windows?

Figyelt kérdés

Egy nagyon régi gépre windows XP szeretnék rakni. Pendriveot nem ismeri fel,ezért akarom DVD-ről. A meghajtója csak a DVD-t játsza le. Abból is csak a +R-eset. Ugye win7 vagy 8-nál nem volt ilyen mert egy win 7 usb-Dvd-tool beteszem megcsinálja bootol. Azonban XP-nél nem ,mert mikor be akarom tölteni a progiban az isot ezt írja ki :The selected file is not valid ISO file. Please select a valid ISO file and try agin.

Néztem videot. Power iso val vagy valamivel engedélyezni kell a lemezképen az UDF kiterjezstést és askkor bejátsza,de a windows nem működik,mert bootolásnál kiírja hibás adat. Próbáltam egy két progival,de nem ment. És letöltöttem 3 windowst is hátha a windows rossz,de nem működött. Próbáltam kiírom simán dvd-re nero val,de nem bootolt. Indításnál direkt beállítottam a dvd-való bootolást. Nem tudom hogy csináljam két dvd rontottam el. Tudtok segíteni, hogy tudok csinálni olyan normálkis windows xp professional dvd-t amiről normákisan bootol a gép ?



#hgjgjgj
2014. jún. 18. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
IMGBurn felírja neked a CD képet DVD-re is. Ha jól értelmeztem, ez a problémád.
2014. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem mindegy hogy írja fel a lényeg,hogy Mikor indúl a gép a biosból bootoljon a windows.
2014. jún. 18. 13:09
 3/9 Tengor ***** válasza:

Nem az ISO-t kell kiírni, hanem az ISO-ban lévő adatot. Nero: Fájl / Megnyitás v. IMG Burn.

Vajon ha már a médium elkészítésénél elakadtál, akkor hol fogsz megakadni még és mit fogsz rosszul csinálni?

2014. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele nem az isot kel kiírni. Nero-file-megnyitás megnyitom az isot és a benne lévőket írtam ki dvd-re. Szépen újraindítom a gépet. f12-cd/dvd-meghajtóról bootoljon és szépen tölt tovább a windows. nem bootol.
2014. jún. 18. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem használtam még ilyenre a Nerot, de ezen megakadt a szemem:

"a benne lévőket írtam ki dvd-re"


Akkor csak a fájlokat kijelölted, hogy írja ki neked azokat? Adat lemezre?


Ha igen, en múgy kéne...


Fentebb meg lett említve az ImgBurn, meg hogy azzal hogyan kéne, szeritnem próbáld meg inkább azzal...

2014. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom azzal. Tehát azzal is ugyanígy. megnyitom az isot és abban lévőket kiírom ?
2014. jún. 18. 13:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát elindítom az ImgBurnt- Write Image file to disc- Browse for a file-kiválasztom a win xp.iso-t-aztán write ?
2014. jún. 18. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja.
2014. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. jún. 18. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!