Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy tényleg...

Honnan tudhatom, hogy tényleg az egyik oldalon történő fizetés során lopták e el az adataimat?

Figyelt kérdés
feltöltöttem online a mobilomat, erre látom, hogy szinte az összes pénzt le akarták vonni a számlámról, de szerencsére a bank blokkolta az utalást.
2014. jún. 16. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

"feltöltöttem online a mobilomat"

Ezt te egy "3. személy"-típusú oldalon tetted meg? (Tehát nem a bankod oldalán.)


Mert az tényleg felelőtlenség volt szerintem, és elég erő a gyanú arra, amit írtál...


Én a számlámat vezető bank internetes felületén (OTP Direct vagy mi a neve...) szoktam feltölteni a mobilom... És még sosem volt gond...


Másik megoldás: egyszer ATM-ből töltöttem, az személyesebb, meg nem volt otthon net...

2014. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, gogy pontosan le lehet e írni, de a tmobile online feltöltés, bankkártyás fizetéssel. eddig még sosem volt ebből problémám :(
2014. jún. 16. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Saját gépen, saját hálózaton?

Vagy nyílt wifin mondjuk?

2014. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(a telekom csak nem élne vissza vele...)
2014. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, saját gép, saját hálózat. Tmobile-nál azt mondták valószínűleg adathalászat történt :( ilyenről még nem is hallottam :(
2014. jún. 16. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy a bankod "észnél volt" vagy jól volt beállítva...


Szerintem le kéne tiltatni azt a kártyát, és kérni (=venni) egy újat...


Egyébként lehet, hogy van valamilyen vírus a gépeden...

2014. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szerencsére az már megtörtént, különben egy indonéz bankban landolt volna, nem hinném h vírus, mert csak az én kártyámmal történt ez, a férjemével nem. csak így is fél év mire vissza kapom a pénzemet :(

ezért is kérdezem, h van e vmi, ami segíthet ezt kiszűrni.

2014. jún. 16. 14:33
 8/8 A kérdező kommentje:
mármint szerencsére már letiltattam a kártyámat, és szerencse, h észrevette a bank.
2014. jún. 16. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!