Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy filmnek a...

Lightnint kérdése:

Hogyan lehet egy filmnek a hangját úgy megcsinálni, hogy kilehessen választani lejátszás közben milyen nyelvű legyen a film?

Figyelt kérdés
A konverterek többségénél belehet állítani a nyelvet, de ha átkonvertáljuk akkor csak az egyik nyelv marad meg.

2014. jún. 15. 16:39
 1/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Sok mindentől függ a dolog, de ha AVI filmekre gondoltál akkor a következő a módszer :


Mi kell hozzá, kell a film az egyik hangsávval és kell e másik hangsáv (ugyanaz a film másik nyelven). Ki kell menteni a másik hangsávot. Erre van program pl AVIDEMUX, vagy Virtualdub.


Ha megvan a film+egyik hangsáv és plusz a másik hangsáv akkor szintén AVIDEMUX vagy VIRTUALDUB programmal összerakod a Film+egyik hangsávot meg a másik hangsávot egy filmmé amiben két hangsáv lesz.


Sok sikert.

üdv.

2014. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem a 2 nyelvet, hogy kilehessen választani éppen melyik nyelv legyen halható.
2014. jún. 15. 21:34
 3/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Én is úgy értem.


Ha gépen játszod le a kéthangsávos filmeknél (kivétel a médiaplayer mert az midkét hangsávot lejátsza egyszerre) a lejátszóprogramokban lehet választani, hogy melyik hangsáv szóljon (pl. VLC-ben Hang -> Hangsáv -> 1 v. 2 szám - értelemszerüen)


Ha DIVX-es eszközön játszod le (DVD lejátszó, TV) akkor a távirányitón lévő Audio gombbal (illetve távirányitója válogatja) választhatod ki, hogy melyik hang szóljon lejátszás közben.


Más esetben nem nagyon tudsz két hangsávos fájlt késziteni.


A matroska (MKV) konténer még ilyen ahol két vagy több hangsávot lehet belegyurni egy fájlba.


Vagy a DVD ilyen még, hogy több hangsávot lehet a film "alá" pakolni.(ConvertxtoDVD programmal a kéthangsávos AVI-t átkonvertáltathatod DVD-vé és akkor minden olyan mintha "igazi" DVD lenne).


Sok sikert.

Üdv.

2014. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. jún. 16. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!