Jó fajta laptop?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre és a szüleimtől egy laptopot kapok ballagásra. Ezt néztem ki: [link]

szerintetek milyen?



2014. jún. 14. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyit szánál rá összesen?

Ha 100 a határ, akkor ezt ajánlanám: [link]

2014. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen 100 alegvégső határ. Miben jobb ez a laptop?
2014. jún. 14. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Minőségben és tartósságban
2014. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
46%
Szerintem egy asus jobb mint egy lenovo
2014. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pár hete vettem meg ugyanezt a gépet (sajnos fehéret fogtam ki, bár egyáltalán nem csúnya az sem, csak én nem tartom annyira férfiasnak, mint egy szürkét vagy feketét), szintén egyetem miatt kell.


A gép teljesen jól használható, főleg, hogy akcióban volt 90 ezerért. + 10 ezerért kiterjesztheted a garanciát még 3 évre a normál 2 év mellett (legalábbis amikor én vettem, volt ez a lehetőség), továbbá ha önhibádból lesz baja a gépnek, részben arra is szól a gari, ugyanis van valamennyi önrész. Az én esetemben élt kamatmentes hitelre történő vétel is, havonta kell törleszteni az összeget egyenlő részletekben. Szerintem megéri.


Na de a lényeg: ennyi pénzért szerintem teljesen vállalható vétel ez is, a Lenovo-t, mint márkát egy számítástechnikával foglalkozó ismerős nagyon nem ajánlotta. Egyébként érdemes figyelni a különféle akciókat a Euronics-nál, lehet, hogy esetleg most is dobálják majd 90 ezrekért is ezt a masinát (szerdától szokott lenni akció, ha jól tudom).


A gép anyagminőségére nem panaszkodom, természetesen nem kell fémházat várni, de szerencsére nem az az idióta zongoralakk felület dominál a gépen, sőt, ha jól láttam, nincs is ilyesmi rajta, hanem ilyen recés felületű a borítás nagy része.


A touchpad-jét ezeknek az új laptopoknak nagyon nem szeretem, így arról inkább nem nyilatkoznék. :) Egy picit "kopogós" talán, de hát ez amolyan "filléres" vétel.


A billentyűzete szerintem teljesen használható, bár picit hangos, de a gépelés egyáltalán nem kínszenvedés vele (talán picit közel vannak a billentyűk egymáshoz, de csak megszokás kérdése a hatékony használat).


Oprendszert természetesen neked kell rá majd telepíteni, itt felhívnám a figyelmed, hogy Windowsból KIZÁRÓLAG a 8-8.1-et fogadja el sajnos, BIOS frissítés után elvileg a 7 is működhet, de ezt nem próbálgattam.


A Wi-Fi-jét én picit gyengének érzem, szereti eldobálni a jelet, de csak akkor, ha távol vagyok a routertől + sok fal választ el tőle. Lehet, hogy ez egy driver probléma, vagy maga a Win 8.1 ilyen, nem tudom. Itt külön érdekesség, hogy van egy ugyanilyen gép még egy a családban, csak fekete, és azon a sima 8-as Windows fut, de azon hasonlót én még nem tapasztaltam.


Összességében én korrekt kis gépnek érzem, megéri az árát, minden megvan benne, ami az egyetemhez kapcsolódóan kell. És viszi ám még a Full HD videókat is simán! Nem tudom, ez mennyire megjegyzendő 2014-ben, de unokatestvérem Lenovoja, ami fél éves, és akkor még 105 ezerbe került, nos, annak ezek a nagyobb felbontású videók már problémát okoznak.


Az akksija normál használat mellett (még) lazán elmegy 4-5 órákat! És még egy érdekesség: gondolom ez már a Win 8.1 jósága (elvileg a kernel kikapcsoláskor csak hibernálódik, le nem áll), hogy a gépnek ~ 10 mp sem kell egy hideg indításkor a felálláshoz.


Ha bármi kérdésed van a géppel kapcsolatban, bátran írd itt, vagy privátban! :)

2014. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!