Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop helyett Tablet?

Laptop helyett Tablet?

Figyelt kérdés
Egy régi laptopot cserélnénk le. Nem akarunk sok pénzt kiadni, ezért gondoltunk egy egyszerü tabletre, azonban mi nagy ritkán használnánk excelt is. Megoldható ez tableten? Nekünk igazából csak zenehallgatásra és torrentezésre lenne szükségünk, tehát semmi extra. Szerintem egy tablet pofásabb, söt még ha jól tudom GPS-ként is funkcionálhat. Kérlek ötleteljetek.
2014. jún. 10. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy külső billentyűzet nem okoz kényelmetlenséget, akkor a tablettel is lehet hatékonyan excellezni.
2014. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen androidra is feltölthetö bármilyen excel program?
2014. jún. 10. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Androidra is van sok féle táblázatkezelő, pl a Google Docs. Egyszerűbb fájlokat gond nélkül lehet vele kezelni, de ha makrók és mindenféle bonyolult dolog van az excel lapon, akkor érdemes utánanézni, hogy milyen Microsoftos lehetőségek vannak. Ennél többet tapasztalat híján nem nagyon tudok mondani.
2014. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont jobban járnál egy laptop-pal.

A táblázat kezelés megoldható, nem is az a problémás rész. A méret már gázosabb. Egészen kicsi egy ilyen tablet, ráadásul a gépelés sem túl könnyű rajta.

A torrentezés meg felejtős. Általában 8 giga belső tárhellyel rendelkeznek az ilyen masinák, ami kevés. Nagyon kevés.

Illetve a letöltés sebességét befolyásolja a modem sebessége, az olcsóbb kategóriás táblagépeknél ez a modemm igen kis teljesítményű. Konkrétan: mire leér egy 1 gigás film, addigra már a TV-ben is megnézheted, reklámkkal együtt. Sok idő. Nem is beszélve arról, hogy ameddig letöltesz, nem tudod másra használni a tab-ot, nincs elegendő RAM a gépezetben ahhoz, hogy mindent elbírjon.

2014. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez egy korrekt válasz volt. Akkor már el is felejtettem a tabletet. Tetszenek, hogy kicsik, de valójában egy laptop sem sokkal nagyon. Nem akartam sok pénzt kiadni egy laptop-ért, de ha a torrentezés ennyire rizikós (márpedig mi sok filmet nézünk), akkor kénytelen leszek elfelejteni a tabletet. Köszönöm Neked is a választ, hasznos volt.
2014. jún. 13. 07:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!