Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha saját DVD-t készítek,...

Ha saját DVD-t készítek, akkor miért fér kevesebb videó a lemezre?

Figyelt kérdés
Adott egy kétoldalú, oldalanként 1,4 GB-al bíró mini DVD-RW. Válogattam rá videókat, átkonvertáltam úgy, hogy a két felére ráférjen. Még maradt is hely. Fogtam a Windows 7 beépített DVD készítőjét, és látom, hogy nem elég a tárhely. Hogy van ez? Nem hiszem, hogy a DVD menü ~300 MB-ot foglalna. Bezzeg amikor simán kiírom úgy ráfér. Esetleg valami más DVD készítő program?
2014. jún. 2. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A windows beépített programja újrakódolja az egészet olyan bitrátával, ahogy neki tetszik. Használata erősen ellenjavallt, nagyon fapados, és hülyének nézi az embert.
2014. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig a DVD menüje nekem megfelelt. Na mindegy. Valami más program, esetleg?
2014. jún. 2. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
ConvertXToDVD nem rossz, vagy ha ingyenes és legális kell, akkor DVDStyler.
2014. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a DVDStyler nem tömörít ilyen szörnyen? (A válogatott videók mérete 50 MB, a VIDEO_TS mappát kibontva megállapítottam, hogy az alap Windows-os program ebből 250 MB-ot csinált.)
2014. jún. 2. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden normális programban tudsz bitrátát és/vagy célméretet állítani. Ez alól kb. az egyetlen kivétel a windows förmedvénye.


Egyébként itt a dokumentációja, szabad olvasgatni: [link]


Ha rákattintasz valamelyik nyelvre, rögtön az első oldalon az ablakot látod, ahol a méretet vagy a bitrátát tudod állítani igény szerint. Akkora lesz, amilyenre akarod.

2014. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A DVDStyler valami fantasztikus program... Magától kiválasztotta a lehető legjobb bitrátát, a minőség se lett olyan rossz, bár ennek a CD kapacitása szabott határt. A menüről annyit, hogy csak hátteret változtattam meg címet, a többiből jó volt az, ahogy először kiadta. Elégedett vagyok vele.
2014. jún. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!