Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a kurzorommal?

Mi történt a kurzorommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egerem a mai nap, nem a megfelelő módon működött, és nem értem mi lehetett az oka annak, hogy az egerem amikor egy mappára vagy ikonra kattintok, akkor már az első kattintásnál megnyitja. Szóval egyszer nyomom meg az egeret, amivel csak ki kéne jelölnie a kiszemlélt ikont, de az egér megnyitja... És ez, Photoshop, winrar és még sorolhatnám mennyi programnál nagyon idegesítő, mert nem egyfolytában kattint úgy hogy egy kattintás neki 2-ő... Hanem, össze-vissza... Szóval, legtöbbször teljesen a megszokott "egy kattintás-egy kattintás, két kattintás-két kattintás" módon működik, ám nem leletem módját kiküszöbölni, hogy ez a egy kattintás kettő kattintásos, néha beugró parancsfolyamat ne vegye el a kedvemet a gépezéstől... Az egér márkája: Genius Gila Gx.


Teljesen vigyáztam rá, nem ejtettem le, havonta tisztítottam megfelelően. Ám, volt is egy költözés, ami során sejtem hogy a kedves "Szállítók" valamit, rátehettek, vagy leejthették a dobozt amiben ez a kurzor, benne volt.


Mitévő legyek? Van valamilyen, kurzor szerviz az ilyen esetekre, vagy vegyek másikat? Vagy valahol a Windowsban belehet állítani hogy, ne csinálja ezt?


( A jó válaszoló, zöld kezet kap, és egy nagy "Köszönöm"-öt!) :)



2014. máj. 14. 19:35
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Azért a kurzort és az egeret ne tévesszük össze... :)

Amúgy pedig bármelyik egérnél (még a nagyon márkásoknál is) előfordulhat, hogy az a mikrokapcsoló, ami kattintáskor működik, megadja magát. Ezért aztán egyszeri lenyomásra (ami ugye az egy kattintás) a bizonytalan érintkezés miatt a gép számára két kattintásnak tűnik. Ráadásul ez nem is javítható, legfeljebb a mikrokapcsoló cseréjével. Az viszont nem éri meg, mivel a szervizdíj többe kerülne, mint az egér értéke (hacsak nem valami spéci, sok ezer forintos példányról van szó).

2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen, köszönöm! Nagyon sokat segítettél! :D

Megy a zöld!

2014. máj. 14. 22:33
 3/4 anonim válasza:

Mappa beállításai

Általános

Megnyitás egy kattintással (kijelölés rámutatással)

Ikonom nevének aláhúzása, mint a böngészőben

Ikonok nevének aláhúzása csak rámutatáskor

Megnyitás dupla kattintással (kijelölés egy kattintással)

Ne az egér hibáját keresd!

2014. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

#3

A beállítási lehetőségekkel kapcsolatban ugyan igazad van, de olvasd el figyelmesen a kérdésben leírtakat, főleg ezt a részét: "... nagyon idegesítő, mert nem egyfolytában kattint úgy hogy egy kattintás neki 2-ő... Hanem, össze-vissza... Szóval, legtöbbször teljesen a megszokott "egy kattintás-egy kattintás, két kattintás-két kattintás" módon működik, ..."

Ez tipikus mikrokapcsoló hiba, amit a bizonytalan érintkezés okoz.

2014. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!