Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire jó ez a konfig?...

Mennyire jó ez a konfig? (Játékra)

Figyelt kérdés

Processzor: AMD Athlon II X4 760K processzor

Alaplap: Asrock FM2A55M-HD+ alaplap

Memória: Kingston HyperX Blu 4GB 1333MHz DDR3 KHX1333C9D3B1/4G memória

Videokártya: Asus 6670 1GB GDDR5 /DIS/1GD5 videokártya

Merevlemez:Seagate 500GB SATAII 16MB ST500DM005 merevlemez

Ház:XDL Happy-31B fekete számítógép ház táp nélkül

Tápegység:M-Tech 550W tápegység



Összesen: Bruttó 91,262FT


Még 2 kérdés: A házba beleférnek e a hardverek és hogy van hozzá optikai meghajtó? Mert ha nincs akkor tudnátok mondani egyet.


2014. máj. 11. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem valami jó, fapados alaplap (értsd: régi chipset), szar táp. Optikai meghajtó nincs a géphez.
2014. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hd 6670-el mit akarsz kezdeni? HTPC szint, nekem is az van, és nem sokat érek vele játékok terén, de szerencsére engem nem is izgat már annyira, hogy százezreket el...rá, inkább kocsit vennék már.
2014. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es: bocsi, lehet hülye kérdés de nem tök mind1 hogy milyen a táp ha tud annyi wattot amennyit esznek a dolgok? vagy mitől jobb egy újabb?
2014. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az 1-es vagyok, de a drágább tápokban vannak biztonsági rendszerek amik megakadályozzák, hogy a géped áramingadozásnál elfüstöljön. Egyébként egyet értek hogy a táp helyett mindenképp másik kéne.
2014. máj. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 A tápnál NE a wattot nézd. Az ilyen szar tápok, mint az említett M-Tech és ezen kívül sok más (Mercury, Codegen, HKC, LC Power, Kolink, Cooler Master Elite és Thunder szériái, Akyga, N-Power stb.) általában az ígért teljesítménynek a felét jó, ha leadják. Az áramot egyenetlenül adják, ez károsítja a hardvereket (főleg a merevlemezt, de minden mást is) és az ilyen tápok nem rendelkeznek védelemmel, könnyen tönkremennek (spórolnak a kondenzátorokon, a ventilátorok minőségén, a burkolaton, a kábeleken) és ha egy ilyen tönkremegy, akkor az visz magával mindent (alaplap, merevlemez(ek), videokártya, memória stb.), vagyis az egész gép tönkremegy. Ezért sosem szabad spórolni a tápon, ha tényleg nagyon kevés pénzünk van, akkor Chicony Hipro tápot vegyünk, ez a minőségi tápok legalja. Minőségi márkák: Chieftec, FSP, Be Quiet!, XFX, Cooler Master CX széria, Antec, Corsair CX széria. Chieftecen belül nem jó a Smart széria. A tápoknál nem csak az össz watt számít, hanem az, hogy hány wattot és hány ampert tud leadni a 12v-os ágon, mivel manapság szinte minden hardver ezt használja (processzor, videokártya).
2014. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Van szünetmentesem, úgyhogy ezt a problémát az kiküszöböli, de amúgy se rossz a tápom sztem csak érdekelt...Köszi mindkettőtöknek a válaszokat (és bocs kérdező h idepofátlankodtam) :)
2014. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Csak kiváncsiságból, de milyen tápod van?
2014. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Őszintén szólva nem tudom :D. Most nincs kedvem lekapni a házat :). 6 éve már biztos meg van, ha nem több. Eddig nem volt gondom vele. Azért mondtam hogy szerintem jó mert igényesen kialakított, kábelek szépen bele vannak fűzve ilyen fekete hálóba, meg minden csatlakozó típusból maradt még felesleg is bőven, meg hátul ki is írja a pillanatnyi áramfogyasztást.
2014. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!