Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kiszoktátok kapcsolni a...

Kiszoktátok kapcsolni a számítógépet villámlás esetén?

Figyelt kérdés
2009. dec. 25. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
nem elég kikapcsolni, áramtalanítani is kell. én az elosztót lekapcsolom minden dörgős vihar esetében. ajánlom neked is. vagy húzd ki vagy kapcsold ki az elosztót.
2009. dec. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%

Nem, munkahelyen meg nem is lehet, mert munkaidőben dolgozni kell akkor is, ha kint villámlik.

Még sose volt baj.

2009. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fingkirály ***** válasza:
100%

Ha nagyon jó túlfeszültségvédelem meg jó biztosítékok vannak otthon, akkor nem kell.


Ha nem, akkor nemcsak hogy kapcsold ki, de húzd is ki az elosztót, mert egy esetlegesen bekapott jóféle villámtalálat az egész ház elektromos vezetékrendszerén végigszáguldva rosszabb esetben a ház összes elektromos szerkentyűjét le tudja égetni (mondjuk ebben az esetben nem az lesz a legfőbb gondod, hanem az, hogy oltsd el azt a tüzet, amit a kigyulladt vezetékszigetelések okoztak :P)

2009. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én nem szoktam, mivel van túlfesz. védelmes elosztóm és külső tápom is.
2009. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha közel csap be a villám így is úgy is megnyalja az elektromos készülékeket, bármi van. Felesleges.
2009. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ma este dörgött és villámlott, azonnal kikapcsoltam a gépet. Ahol légvezetékes hálózat van, ott ki kell kapcsolni.
2009. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Légvezetékes elektromos hálózat és kábeles net, ha oszlopon van): ki kell kapcsolni. Nyáron a tv ment tönkre, mert belevágott a villám az utcai oszlopba.
2009. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

ki kellene, de nekem sajna laptop van, és azhhoz hogy leáramtalanítsam, le kéne szedni az egész hátulját, hogy kivegyem az akkut.


úgyhogy sajna nem.

2010. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még régebben távol volt a vihar, de az első dörgés, ami hallatszott tönkre vágta a videókártyámat, szóval jobban jársz ha kihúzod.
2012. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!