Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP-t lehet használni...

Windows XP-t lehet használni vírusírtó nélkül?

Figyelt kérdés

mármint tudom hogy lehet, de így hogy megszűnt a támogatás, nem lesz belőle probléma ha csak a biztonsági frissítések vannak telepítve?

vagy még azok sincsenek?



2014. ápr. 30. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. Csak amikor belassul a géped, akkor lesz nehéz eldönteni, hogy éppen bitcoint bányászol-e valakinek, vagy pedig egy botnet részeként DOS-olsz egy távoli szervert :)
2014. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi

az nem ddos?

2014. ápr. 30. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Még azzal sem !
2014. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

Lehet, persze. Egy darabig... de nem sokáig.

Ez olyan, mint a gomba: mindegyik ehető - egyszer.

Sajnos vannak olyan vírusok, hogy nem is kell megnyitni egyetlen weboldalt sem, elég, ha élő netkapcsolat van.

Kaptam (volna) az XP-hez kellemes kis vírust pendrive-on is, méghozzá olyat, amit Win 7-es gépről hoztak. Csak éppen megfogta a vírusvédelmem.

2014. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően windowst nem illik vírusírtó nélkül használni, még egy Win7-nek is kell valami alap, Win8-ban meg tudtommal beépítették a Security Essentialst, jobb mint a semmi alapon az is jó. De XP-t már 10 éve sem illett vírusírtó nélkül használni.


Főleg vicces ez, mikor az emberek többsége jön azzal, hogy ááá nem is volt még vírusom, csak nem tudom miért lassú a gépem...hát pont azért.


Biztonsági frissítésekről annyit, hogy sztem az XP felhasználók fele z életben nem frissített, és rengetegen le is tiltották azonnal, mert "belassítja a netet".


De összességében azt lehet mondani, hogy támogatás nélkül is, egy jó tűzfal+vírusírtó kombóval, meg néha teljes vírus/malware ellenőrzéssel minimalizálható a fertőzések kockázata.

2014. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet használni.Ha van net,1-2 óra alatt akár befogsz egy jópofa vírust.Ha nem kötöd semmilyen hálózathoz és ultra-agyonellenőrzött pendrive/CD/DVD-n keresztül telepítesz rá,akár ítéletnapig is ki fog szolgálni (már ameddig lesz rá progi/hardver/driver készítve,utána csak a régiek).
2014. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pinkpancser ***** válasza:
88%
Nekem pl 8 éve megy egy gép XP-vel frissítések és vírusírtó nélkül. Igaz, nincs rajta CD/DVD, USB-n sem férni hozzá, hálózaton pedig csak pár ipari eszközzel kommunikál, de onnan kizárt hogy bármit kapjon.
2014. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:
XP -ben nincs vírusírtó! Egy protokoll alapu tűzfal van ami nem ér semmit! Így azt kell mondjam, hogy semmit nem befolyásol a támogatás megszünése. Annyi negatívum van benne, ha majd valamikor a védelmi szoftvergyártó cégek kiszállnak a "buliból" akkor már nem lesz biztonságos a net! ...de ez még évek kérdése, pl az eset 2017-ig garantálja az xp támogatását, de más cégek akár tovább is! Erre is van megoldás: biztonsági másolatnak hívják és ha gond van akkor vissza lehet állítani a mentés állapotát!
2014. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!