Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért hosszú az IP címem?

HellBoy kérdése:

Miért hosszú az IP címem?

Figyelt kérdés
Metin2 szervert szeretnék csinálni, néztem róla videót, hogy kell világos az egész, csak ott akadok el amikor meg kell adni a hamás IP címemet. Valamiért túl hosszú. Most is pl:25.189.17.56 Nemkéne ilyen hosszúnak lennie, és nemfér ki a mezőbe, ahova bekéne írnom. Mitől van ez ?

#hosszú ip cím
2014. ápr. 27. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez az IP cím már csak ilyen. 4 bájton ennyi adatot lehet eltárolni, ez sosem volt kevesebb.


A hamás IP-cím viszont nem tudom mit jelent, de ha a Hamachit akkor inkább azon belül keresgélj.

2014. ápr. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden IP ilyen hosszú. Valamit rossz helyre írsz, és/vagy elnézel.
2014. ápr. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy minden IP ilyen hosszú, az nem igaz. Van hosszabb is (IPv6).
2014. ápr. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt sehol semmi nem használja, különösen Magyarországon. Van cirill meg görög ábécé is, mégis nyugodtan mondhatjuk, hogy az ábécé 44 betűből áll, hiszen magától értetődik, hogy arra gondolunk, amit mi használunk...
2014. ápr. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez butaság. Nem mondjuk, hogy az autó nem 120 lóerős, pedig az enyém annyi. Azt sem mondjuk, hogy az ember 173 cm magas, pedig én annyi vagyok.


Azt mondjuk: az én autóm 120 lóerős, én 173 cm magas vagyok, a magyar ábécé 40 betűből áll.


Igen, 40. Ha má r mondunk valamit, mondjuk pontosan. Van az ún. kiterjesztett magyar ábécé is, na az tartalmaz 44 betűt.


És végül: számodra lehet, hogy magától értetődő, mire gondolsz - mi, többiek viszont nem tudjuk, legfeljebb találgathatunk.

2014. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pinkpancser ***** válasza:
Pedig ettől rövidebb IP-t nem fogsz kapni, max sokkal hosszabbat
2014. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!