Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows újratelepítés formázás...

Windows újratelepítés formázás nélkül?

Figyelt kérdés
Újra szeretném telepíteni a windowsomat. Ugye amikor megkérdezi, hogy hova telepítse a windowst, akkor ott az összes partíciómat töröltem (egy volt), és ekkor maga létrehozott egyet, ami üres volt. Erre telepítettem a windowst, de nem formáztam előtte. Így is lepucolja a winyómat? Mert így, hogy töröltem a partíciót, majd létrehozott egyet, ez 1 másodperc volt kb. De a formázás az sokkal több idő. Ez a kettő egyenértékű? Vagy hogy mindent letöröljön ahhoz formázni kellett volna?

2014. ápr. 18. 16:28
 1/10 csacsi2 ***** válasza:
55%

amikor töröl akkor fizikailag nem törli a fájlokat, ha formáz (célszerü) akkor a teljes lemezt "újraépíti"!

Tehát nem egyenértékü.

Formázáskor a teljes lemezképet, újraalkotja, így nem maradnak hibák a lemezen!

[link]

[link]

2014. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Annyira azért nem vagyok okos h tudjam pontosan mit csinál...de amikor törlöd a partíciókat ugye formázatlan területet kapsz amin nincs semilyen adat...amikor kiválasztod h oda telepítse létrehoz még egy 100mb körüli rejtett partíciót és a többire telepít... de ezt ugye formázni kell hogy kitudja csomagolni rá a telepítőket... szóval igen egyenértékű
2014. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csacsi2 ***** válasza:
55%
Amennyiben már egy megformázott lemezről beszélünk akkor azt már nem kell formázni, hogy fájlokat tehessen rá. Ilyenkor csak törli a rajta lévő adatokat.
2014. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha törlöm a partíciót, és létrehoz magának egy újat, akkor a formázás parancs az inaktív. Kiválasztom azt, hogy oda telepítse, és elkezdi a telepítést akkor formázza is magának?
2014. ápr. 18. 16:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaa, akkor ha az első telepítésnél (megvételekor) formázva volt, akkor soha többé nem kell?
2014. ápr. 18. 16:44
 6/10 csacsi2 ***** válasza:
55%
csak ha tönkremegy a fájlrendszer és hibás szektorok keletkeznek rajta.
2014. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csacsi2 ***** válasza:
55%

info a formázásról:

[link]

2014. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, újratelepítettem. Viszont egy furcsaság van, ugye töröltem a partíciót majd újat létrehoztam, szóval elvileg minden törlődött a winyóról nem? Mert amikor újra letöltöttem a chrome-t és elkezdtem vmit írni a googleba, akkor még az újratelepítés előtti leggyakrabban keresetteket dobta ki lilán az adott betűre, szó kezdetekre. Ez mitől lehet?
2014. ápr. 18. 21:39
 9/10 csacsi2 ***** válasza:
55%
Az a google instant, a google szolgáltatása.Alapból benne van a keresőben.
2014. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csacsi2 ***** válasza:
55%
Amúgy is egy új telepítéssel minden beállítás törlődik. Egy lehetőség van amikor nem, az a javító telepítés, amikor a meglévő oprendszert javítod meg, de ez nem áll fent egy törölt partíciónál...
2014. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!