Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen az az MMO FPS stb....

Milyen az az MMO FPS stb. játékok?

Figyelt kérdés
letudnátok részletesen írni hogy milyen fajták vannak és azok milyenek?

2014. ápr. 14. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. Skyrim.
2014. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

FPS: (first-person shooter) = belső nézetes lövöldözős játék

Értelemszerűen lövöldözni kell. Sokszor csak a fegyveredet látod. Többféle van. Van olyan, amiben küldetéseket kell végrehajtani gépi játékosok segítségével (fel kell robbantani valamit, meg ilyenek). Van olyan is, ami inkább csapatjáték, ahol területet kell elfoglalni, vagy zászlót kell megszerezni, vagy cska egymást kell ölni. (Pl.: Call of Duty, Battlefield, Medal of Honor)


TPS: (third-person shooter) = külső nézetes lövöldözős

Ez hasonlít az FPS-hez, de kívülről látod magad. (Pl.: a Battlefieldet lehet így is használni, ha jól tudom)


RPG: (role-playing game) = szerepjáték

Olyan játék, amiben általában valamilyen szerepet játszanak el a játékosok (mágus, pap, stb.).

(Pl.: Might and Magic talán, de ebben nem vagyok otthon)


RTS: (real time strategy) = valós idejű stratégiai

Általában építkezni, bányászni, gyártani, csapatokat irányítani kell. Azért valós idejű, mert minden abban a pillanatban elkezdődik, ahogy kiadod az utasítást rá és egyszerre játszik mindenki. (Pl.: Command and Conquer, Battle for Middle-Earth, Age of Empires)


TBS: (turn based strategy) = körökre osztott stratégiai

Olyasmi, mint az RTS, de körökre van osztva a játékidő, és a játékosok felváltva követik egymást. (Pl.: Civilization)


MMO: (massively multiplayer online) = nagyon sok játékos

Olyan játék, amit egyszerre nagyon sokan játszanak interneten keresztül. (Pl.: WoW, Aion [MMORPG = olyan RPG, ami MMO is])

2014. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Asszem félreértettem a kérdést, bocsi.
2014. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

PlanetSide 2

G.

2014. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! 2-es. nem értetted félre. rosszul fogalmaztam :)
2014. ápr. 15. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!