Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hibás lehet az 5.1 hangrendsze...

Hibás lehet az 5.1 hangrendszerem?

Figyelt kérdés
Adott egy Orion HT 550 5.1 hangfalszett amit a számítógépre kötöttem, most újítottam fel a gépet, egy hónapja, új alaplap, proci ram stb... eddig tökéletesen ment pár napja viszont az 5.1em bal első hangfala néha nem szól egyáltalán, aztán gondol egyet és újra elkezd szólni, hozzá nyúlva nem lett. mi lehet a gond? kábeleket megnéztem azokat rendben vannak, és nem is lehet velük gond mivel hozzájuk se nyúltam... driveres probléma lehet? ha újra telepíteném a realtek hd hangkezelő drivert akkor menne rendesen?

2014. ápr. 8. 20:17
 1/3 csacsi2 ***** válasza:

Telepítsd újra a driver-t és meglátod...

Attól hogy nem csináltál semmit még tönkremehet. Gravitáció is megtöri a kábelt.

Nekem is hasonló a problémám a csatlakozó részénél megtört a kábel.

"kábeleket megnéztem" ezt hogy érted?! Szemrevételezés nem sokat jelent egy kábelnél.

Cseréld meg a hangszórókat és ha máshol is ezt csinálja akkor a hangszóróval van a gond, valahol megtört. Ha amelyiket a bal elsőbe dugod az is elkezdi akkor csatlakozó aljzat kontaktos.

Lehet az adatkábel a hibás. Vezetékeket beméréssel lehet ellenőrizni, de mivel random hiba így lehet éppen akkor jó mikor méred, így nem árt ,ha a vezetéket közben mozgatod (ezt megteheted használat közben is).

2014. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
van a realtekbe ilyen hangérzékelő, ahol az összes hangfalat meglehet külön egyesével szólaltatni, amikor nem szól a bal első megszoktam a realtekkel szólaltatni, és azután elkezd működni zenénél is... ezt nem értem igaziból. ez nem kábel gond szerintem.
2014. ápr. 9. 13:12
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

Ebben az esetben én sem tudom a választ! :(

Nekem is hasonló problémám van de csak alvó módbol ébredve és 7.1 -nél a két oldalsó megy el.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..


Amiket megpróbáltam, a hangkártya driver és az összes többi hangeszköz eltávolítása és újratelepítése, de nem jött be lehet nálad beválik.

2014. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!