Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a meghajtó és...

Mi a különbség a meghajtó és a háttértár között?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy konkrétan mi a különbség a kettő között.

A választ előre is köszönöm! :)



2014. márc. 26. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, mint a krumpli és a burgonya között....kb.
2014. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A meghajtó virtuális dolog,igazából lehet több meghajtód is egy háttértáron és lehet egy meghajtó is,ami több háttértárból áll.

(Szerintem)

2014. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak is igaza van, ha a HDD-re használjuk a kifejezéseket (merevlemez meghajtó). A meghajtó szót továbbá használjuk az optikai olvasó/író eszközöknél vagy anno a floppy meghajtóknál. A háttértároló szó viszont tudtommal csak a merevlemezeknél használatos. Tehát a meghajtó szó önmagában nem takar feltétlenül adattároló képességet, hanem inkább adathordozók olvasását és/vagy írását végző hardvereket. A háttértér azaz a merevlemez önmagában az adathordozó és az olvasó/író eszköz is. Én legalábbis valahogy így tudnék eljátszani ezekkel a kifejezésekkel. :)
2014. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A háttértároló szó viszont tudtommal csak a merevlemezeknél használatos." Tudtommal meg nem csak.

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shaddark ***** válasza:

Meghajtó (drive): Logikai tároló.

Háttértár (store) Fizikai tárolóelem.

2014. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Oké, köszi a pontosítást. Én abból indultam ki, hogy a hétköznapban nem nagyon hallottam senkit, hogy háttértárnak nevezte volna a floppyját vagy a DVD lemezét. Talán éppen ezért -hétköznapi értelemben- nincs különbség a háttértár és a meghajtó kifejezések között, míg szakmailag tudunk különbséget tenni a kifejezések között.

Ebben a fizikai-logikai megközelítésben is van valami, mert ugye egy fizikai tárolón lehet több partíció, ami több meghajtóként értelmeződik. Egy optikai meghajtó is lehet virtuális. Ha a CD/DVD vagy a floppy meghajtókat nézzük, akkor ott magát az olvasó/író egységet hívjuk annak, talán éppen azért mert egy-egy meghajtó cím (betűjel) társul ezekhez a hardverekhez is, amik adathordozó (háttértár) nélkül nem használhatók.

2014. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem az okozza a kavarodást,hogy az emberek és már a gyártók sem a logika alapján nevezték el az eszközöket.

Pl FDD analógiáján a drive az egy fizikai eszköz,ami úgymond meghajtja az FD-t. Tehát a cd meghajtó az egy tároló nélküli eszköz. Viszont a HDD -re ez nem érvényes,mert benne van a meghajtás és a tároló is. A pendrive pedig semmit se hajt meg mégis ez a neve.

Szerintem a logikus az lett volna,ha FDD,CDD viszont HDS,PEN STORAGE és SSS. A nyelv szerint azonban lehet nem annyira jól hangzanak.

A betűjelre pedig végiggondolva igazából csak mi mondunk meghajtót,de helyesebb a kötet/volume elnevezés, mert jobban takarja a funkciót.

2014. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor talán nem is jól közelítettünk a témához. Ez nem inkább nyelvészeti probléma? Az angolból átvett DRIVE már ott is csak megszokásból maradt fenn, igazából meg már többnyire értelmetlen, elavult. /mint a "tárcsázás" a telefonoknál például/

Elnézést ha belezavargok a 7. szerintem szakszerű és korrekt válaszába, amire részemről nyomnék több zöldet is, de csak egyet tudok...:)

2014. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!