Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek?...

Milyen laptopot vegyek? Office hasznalatra, alapszintu programozasra, filmezesre, tanulasra hasznalnam

Figyelt kérdés

Osszeget meg nem tudok mondani, egyelore meg csak nezegetem a gepeket, tanacsokat gyujtogetekk.

Nem jatekra hasznalnam, esetleg egy egy kisebb unalomuzonek kellene. Leginkabb jegyzetelesre, programozasra es filmezesre hasznalnam.

Megkoszonnem ha irnatok hoigy mit vegyek figyelembe, mennyi ram milyen proci lenne jo ilyenre.

Esetleg konkret gepeket is linkelhetnetek.

Tapasztalatokat, tanacsokat szivesen fogadok


Koszonok elore is mindent.


2014. márc. 24. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig az összeg fontos, mert minél kevesebbet szánsz rá, annál több kompromisszumot kell kötnöd.


Ha "pénz nem számít", akkor azt mondanám, hogy MacBook Air. Jó teljesítmény, tűrhető grafika (Dragon Age 2, F1 2012 - ezeket próbáltam, jól mennek), és ha nem .NET-ben programozol (hanem pl. Java-ban, vagy PHP-ben), akkor jó választás lehet. Könnyű, irdatlan aksi idő (most 72%-on áll, és azt mondja, hogy van még 9 és fél óra), nagyon egyben van a gép, nekem legalább is nagyon bejött, és van még ezeknek a gépeknek néhány előnye. Pl. lassabban avul, mint a 100-130 ezres kategória. Korábban egy 2007-es MBP-m volt (tehát 6 évig nyúztam), a mai napig megállja a helyét, pedig nem egy mai gyerek (még Skyrim-et is tudtam játszani rajta - persze nem Ultra-n...). Továbbá értékálló, 4-5 év után is ha jó állapotban tudtad tartani, egész sokat ér (és az új így már nem is kerül többe, mintha egy másik középkategóriás gépet vennél). Tehát egyszer kell beruházni :-) Office van, bár nem olyan "csinci", mint a legújabb Windows-os, és a magyar helyesírás ellenőrzőt külön kell megvenni, de azért elég jól használható.


Ha nem szimpatikus az Apple vonal, akkor 150-200 körül már kaphatók viszonylag jó teljesítményű Windows laptopok, ennél lejjebb kategóriában nem mennék.


Amit érdemes megnézni a választáskor:


1. tömeg - minél könnyebb, annál kisebb a teljesítmény, viszont a kisebb teljesítményű gépek nem melegszenek annyira és általában az akkumulátor idejük is több, ráadásul hordozhatóbbak, mint a 2-3 kilós "dögök".


2. kijelző mérete - nem gondoltam volna, hogy egyszer 13"-es gépem lesz, de most azt kell, hogy mondjam, elég szinte mindenre. Nyilván komolyabb munkához kell egy második monitor, de sokkal inkább bevállalom, hogy az asztalomon van egy, mint hogy állandóan magammal hordozzak egy 17"-es szörnyeteget.


3. memória - 8GB alatt nem érdemes gondolkodni, úgyis elfogy :-) Ha lehet, akkor utólag bővítsd, általában olcsóbb, mint 8 gigával megvenni a gépet.


4. SSD. Iszonyat sokat dob a teljesítményen, viszont általában utólag megvenni olcsóbb, mint SSD-vel szerelve vásárolni (pofátlanul túlárazzák). Ha a diszk cserélhető garanciavesztés nélkül, akkor azt javaslom, hogy utólag rakd be, a belső meg jó lesz külső tárolónak archiválásra, mentésre, nagyobb, nem állandóan szükséges adatok tárolására (pl. filmek).


5. Billentyűzet. Jó legyen, és lehetőleg megvilágított (marha jól néz ki, és sötétben nagyon hasznos), és lehetőleg minél nagyobb. Ha egy laptopot csak külső billentyűzettel lehet használni normálisan, az nem laptop.


6. Kijelző. Nem kell, hogy HD legyen (mert ahhoz teljesímény is kell, az meg drágítja), de 13"-nál kisebbet nem javaslok munkára, 15"-nél nagyobb meg már nem hordozható (legalább is annyira nem - nézz meg egy 17"-es laptopot, borzasztóan nagy). Ízlések és pofonok, nekem a matt kijelző jobban bejön, mint a fényes, de már megbarátkoztam vele (könnyebben tisztítható, kevésbé érzékeny, mint a matt), de a fényereje legyen jó, nehogy utána a kertben/erkélyen/erős háttérfényben használhatatlan legyen. Érdemes megnézni a betekintési szöget (már ha fontos), nehogy bizonyos kijelző állásnál már Te ne lásd rendesen, vagy ne tudd a fotókat mutogatni a melletted ülőnek.


7. csatlakozók - hidd el, nem az a jó laptop, ami körbe van rakva minden sz@rral, gondold át, mire lesz/lehet _tényleg_ szükséged. Hiába van rajta 6 USB, ha nincs USB-s eszközöd, vagy csak kettő. Hiába van hipiszupi kártyaolvasó, ha erre nem fogod használni. Ultrabook-nál előfordul, hogy pl. nincs ethernet csatlakozó. Ez nem okoz gondot, ha 99%-ban WIFI-n használod, de nézz utána, van-e lehetőség valami olcsó átalakítóval kábeles netre csatlakoztatni, időnként "életet ment", vagy sokkal gyorsabb (nem mindegy, hogy 150/300 Mbit-es, vagy Gbit-es sebességgel túrod az adatot a hálózaton). Ha az összes csatlakozót állandóan megtömöd, akkor neked asztali gépre van szükséged.


8. CPU. Szerintem tökmindegy, i5-től már rendben leszel nem csak idén, jövőre is (meg utána is). Ha nem i5, akkor annak megfelelő AMD is pont elég.


9. GPU. A legtöbb feladatra (megjelenítés, filmnézés) egy közepes/jó minőségű integrált chip elég, az enyémben egy Intel HD 5000 van, pont megfelelő (1440x900-as felbontás, filmekkel eddig nem volt gondom, bár sosem próbáltam 1080p-s cuccokat lejátszani még - ez alatt megy, biztosan).


10. Optikai meghajtó. Felesleges. Ha hébe-hóba van rá szükség, egy párezer forintos külső meghajtó is megfelel (és kevésbé fog fájni, ha tönkremegy, és azt mondja a szervíz, hogy "hatvanezer". Vagy szokott valaki manapság CD-t/DVD-t írni? :-) Archiválásra személy szerint merevlemezt használok, azon legalább elférnek a cuccaim.


11. Windows. A legtöbb gyártó ma már Windows 8-al szállítja a gépeket. Ez hitvita, hogy Win7 vagy Win8, szerintem jó a 8-as, ha kellően rugalmas az ember, és nem ragadt le a Win95-ös világban, amikor még a Start menü egy jól használható újdonság volt. Én úgy látom, hogy ezen már rég túl kellett volna lépni, a 8-as egy előremutató próbálkozás, még ha nem is a legtökéletesebb. Minden esetre egy könnycseppet nem ejtettem a frissítés után a Start menüért, nagyon megvagyok nélküle.


12. Linux. Párezer forintot spórolhatsz, ha nem veszel Windows-t a gépre (azt, hogy később warez Windows megy fel rá, nem is feltételezem). Persze így az Office-tól (MS-Office) el kell búcsúzni, szerintem egy darabig nem lesz Linuxos verzió, bár most, hogy Android-ra is elérhető, bizakodhatunk...

2014. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!