Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyorsan ellenőriz...

Hogyan lehet gyorsan ellenőrizni egy email fiókban azt, hogy a bejövő levelek milyen IP-címről érkeztek?

Figyelt kérdés

Tehát hogyan szűrhetők ki a különböző emailcímről, de azonos IP-címről érkező levelek?

Van erre egyáltalán valami lehetőség, megoldás?


És gyors módszer kellene, amihez nem kell minden egyes levelet megnyitogatni, ugyanis több száz emailről van szó.


Várom az ötleteket!

Köszönöm!



2014. márc. 18. 12:30
 1/4 Tengor ***** válasza:
Egy python script elég jól megoldaná a feladatot. Ugyanakkor mi értelme lenne? Az összes Gmailes levél néhány IP-ről érkezne, a citrommailesek pedig rendszerint 1 IP-ről.
2014. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Mármint hogy pl az összes gmailesnek azonos? Miért?


Én úgy emlékszem, hogy egyszer régen egy freemailes levél forrás adatai között ott volt a feladó IP-je. Ezt onnan tudom, hogy az övé volt, mert családtagé, és pont akkoriban tudtam...

2014. márc. 18. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a benne lévő IP semmire sem garancia, oda bármit be lehet tenni. Csak információ jellegű, ahogy pl. a feladó neve.
2014. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tengor ***** válasza:

Amennyiben a gmail kliensen keresztül küldik biztos, hogy a szerver címe látszódik és nem az az IP, amiről küldte. Ha a gmail SMTP-n keresztül küldi, akkor _lehet_, hogy az eredeti IP-je látszik.

Ki kell próbálni.

2014. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!