Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudok CGI character...

Hol tudok CGI character modeller-nek tanulni? Ehhez újabb szakmát kell végeznem, vagy esetleg van ilyen szak BSC-n is?

Figyelt kérdés

2014. márc. 9. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Azokhoz a szakmákhoz (modellező, animátor, vfx...) nem kell suli, de MO-n egyébként sincs.

Jó kell legyél. Ennyi.

Jól kell rajzolj, ismerned kell néhány programot.

Akármit mondanak, ne használj blendert ha komolyan gondolod a modellezős karriert.

Nem tudom mennyi tapasztalatod van, ugyh feltételezem, hogy semmi. A modellezés nem könnyű, minimum 2-3 év nagyon intenzív gyakorlás kell, hogy a jobbak között legyél (a napi 6-10 órára gondolok), és ezt komolyan mondom. Én anno 15-16 órát ültem átlagosan a gép előtt.

Ha el akarsz érni valamit, akkor csinálni kell, és a modellezés közel sem olyan egyszerű mint ahogy kinéz, de nem akarlak eltántorítani tőle. Nagyon jó dolog a modellezés (és a többi is, animáció, riggelés stb), csak nagyon durván el kell kötelezned magad, hogy jó legyél.

Ha van már munkád, válaszd ki a legjobbat, és hasonlítsd össze a neten talált lélegzetelállító modellekkel. Ha a te munkád legalább olyan jó mint az, akkor sinen vagy. Ha nem, akkor gyakorolnod kell még. A mai standard a battlefield 4, cod ghosts, assassins creed, frozen, gravity... Igen, egy olyan szintet kell megközelíts, hogy kitünj a modellezők tömegéből... Persze MO-n nincs annyi jó modellező, de itt is a legjobbakat keresik.

Na bocs, kicsit eltértem a témától :).

Vannak különböző képzések 3-400ezer forintért, ahol sokat tanítanak, de én inkább fizetnék a digital tutors oldalnak. Azoktól többet tanulhatsz és olcsóbb is (kb 150ezer egy évre, és annyi tutorialt nézel, amennyit akarsz). Ha nincs most ilyesmire pénzed, akkor neten keress videókat és tanítsd magad. Rajzolj, tanuld meg használni a maya-t vagy 3ds max-ot (attól függően mit akarsz majd csinálni) és zbrush kelleni fog meg photoshop.

Diplomára nem lesz szükséged, a portfóliódra kiváncsiak az emberek.

Remélem tudtam valamennyire segiteni.

2014. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!