Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megfigyelő program, mi a teendő?

Megfigyelő program, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van rá mód, hogy videóba, vagy képbe megfigyelő (keylogger) programot rejtsenek (úgy, hogy pl.: nem .exe a neve, hanem .jpg vagy .avi)? Ha igen, Avast vírusirtó mellet van rá esély, hogy "felkúszik" a szemtelen a gépre háttérben?

Nem vagyok profi számítógép téren, persze, ha leírja valaki akkor megbirkózom vele! :)

(Telepítettem már fel keylogger kereső-kutatókat, de semmi eredményt nem hoztak..)

Köszönöm előre is segítségeteket, válaszotokat!



2014. márc. 7. 10:04
 1/5 Tengor ***** válasza:

JPG-be v. AVI-ba nem lehet futó kódot beletenni, mert a lejátszók nem futtatják ezeket a fájlokat, csak feldolgozzák.

Azt mondjuk már meg lehet csinálni, hogy egy képbe v. videóba belerejtik a kártékony kód részeit, majd egy külön futtatható program a képet értelmezve kinyeri ezeket és összeállítja a futtatható kódot. Nem tudom ennek mennyi gyakorlati haszna lehet :D

2014. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen meg lehet csinálni, de a vírusírtók azért észreveszik ha valami buhera van a fájlban. Ettől függetlenül ha biztos vagy benne, hogy logger van a gépeden akkor ne hallgass az vírusölőre, mert lehet, hogy egy új vírus, amit nem ismer fel.
2014. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítségeteket! :)

Esetleg még annyiban segítenétek mint ténylegesen hozzáértők, hogy ajánlanátok egy olyan programot ami megtalál minden féle-fajta keyloggert? Mert amiket különféle fórumokon olvastam szépen szólva sz.art sem értek. (Vagy az én esetem ilyen egyedi)..

2014. márc. 7. 22:20
 4/5 Tengor ***** válasza:

A legtöbb vírusirtó jó a keyloggerek ellen is.

Konkrétan mi a problémád? Felnyomták az e-mail fiókod?

2014. márc. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézőponttol függ, hogy melyik ér valamit és melyik nem, körülbelül 2-3 perc alatt össze lehet dobni egy alap keyloggert, amit semmi nem vesz észre. Am ajánlom a Kasperskyt, rengeteg vírusírtót teszteltem már, és ez bizonyult a legjobbnak mindeddig...hátránya, hogy sok memóriát eszik.
2014. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!