Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tisztítsam a fejhallgat...

Hogyan tisztítsam a fejhallgatómat?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már elég érdekes szaga van, és szeretném kitisztítani a szivacsot a hangszórójánál, de mivel, és hogyan?

Ez lenne az:


[link]


Nem nagyon tudom levenni róla, illetve nem találtam rá módot.



2014. márc. 2. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy nagyszerõ kis anyag, úgy hívják, hogy: Prozone.

Ez speciálisan elektronikai eszközök (értsd NYÁK, IC, stb.) tisztítására találták ki. Mindent old, ami nincs ezeken az eszközökön, erõssen és hatékonyan eltávolítja akár a forrasztás utáni gyanta nyomokat is. Nem egy kakukk készölék tért már vissza eme tisztító anyag hatására tetszhalott állapotából az életbe.

Komolyabb forrasztástechnikai cégeknél beszerezhetõ, bár nem ólcsó és nem mindíg kapható kis kiszerelésben.

DE nagyon fontos a minél hosszab ideig tartó kiszárítás, fõleg a SONY fül/fejhallgatóinál, mert mindegyik OPEN AIR technikájú, azaz a membrán mögötti és a tekercs-tér is "levegõzik", ráadásul porvédõ bevonattal (levegõt átereszti), ezért nagyon lassan tud csak kiszáradni.

2014. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahha.. értem.

Köszönöm!

2014. márc. 2. 22:00
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy linket kérhetnék?

Googlen, minden ide nem való focis hülyeséget dob ki.

2014. márc. 2. 22:02
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, kicsit utána néztem, az a cucc oldja a ragasztót is.

Egyébként, nagyon ügyesen, de sikerül levennem róla a szivacsot, szóval a gondok megoldva.

De azért köszönöm a segítséget.

2014. márc. 2. 22:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!