Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom egy bizonyos idő...

Robika000 kérdése:

A laptopom egy bizonyos idő után fogja magát és leaáll, szerintetek miért?

Figyelt kérdés
Ált. 2-2 és fél óra működés után leáll a laptopom, szerintem azért mert egy kicsit melege van, de egyáltalán nem meleebb ha megfogom, mint nyáron volt még új korában. egyszerűen fogja magát és kikapcsol majd ha visszakapcsolom, hármonegyed óra- óra múlva újra ugyan ez. Szerintetek miért? Mit tudok ellene tenni?

2014. márc. 1. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem telement porral. CoreTemp, Speccy-vel tudod mérni.
2014. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ettől féltem. Mivel még viszonylag új gép, ezért van rá gari. Ha telement porral ki kéne ugye tisztítani, amit nem tehetek meg, mert ha szétszedem a gépem a gari érvényét veszíti... Ötlet?
2014. márc. 2. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Először legyen meg a diagnózis. Egyébként a tisztítást szerintem garanciában is vállalják, hiszen nem működk rendeltetésszerűen - de kérdezz rá telefonon.
2014. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akksival a helyén használod, vagy kiszeded?

Sokan szedik ki, hogy "tovább tartson" amivel amúgy inkább jobban romlik az akku, ráadásul a gépnek sem igen tetszik.

Több olyan gépet hoztak már javításra, amiben meghalt a töltőáramkör, mert nem volt benne akku, és feszültséghiány miatt túlterhelődött. A laptopot úgy tervezik, hogy ha hálózatról üzemel, akkor nincs limit órajelekben, de ehhez nem elegendő az az adott fesz, amit a töltő kiprésel magából, használja hozzá az akkut is. Csak akkus üzemben lejjebb veszi az órajeleket, ezért ott ilyen gond nincs.

Többek közt ennek is ilyen tünetei is vannak.

2014. márc. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dell Inspiron gépem van, csak akksival tudom használin mert ha kiveszem nincs mi felvegye a töltést és tovább adja.(: néha persze kihúzom, hogy merítsem az akksit és szokja a töltő nélküliséget, majd visszadugom, szóval az akksija is tökéletes állapotban van még. A gondja tényleg a prosodás lehet, mivel ha jól tudom ez gátolja a hűtést, és így ha megnézem, 5-10 perc alatt elég szépen felmelegedik a gép.:/ Valamint elég poros környéken lakunk. (14.-ker a Hungária körút közelében) Most egy laptop hűtőt szereztem be ismerőstől, így elég jól bírja, köszönöm a segítséget.
2014. márc. 2. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!