Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az M-tech...

Mi a véleményetek az M-tech tápegységekről?

Figyelt kérdés
Nem nagyon akarok sokat szánni tápegységre csak a videokártya miatt kell lecserélnem a régit, tehát ha lehet olyan irjon akinek van vagy volt már ilyen vagy hallott valamit ismerőstől vagy bárhol és ne olyan ember akinek atom gépe van és modnjuk írja h vegyek egy coolermastert :). Kb 5000 max 6000 ft ot szánok és annyit is tudok most csak rászánni

#tápegység #Számítógép PC
2014. febr. 28. 16:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Most találtam ezt ennek nagyon jó az ára, de annyit szeretnék még kérdezni h ha van leégés védelem a tápegységnél és mondjuk tönkremegy a táp használat közben, akkor a gép alakatrészeiben nem tud kárt tenni? (pl proci, vga, ram alaplap) vagy bármelyik részében? Tehát nem fog aak tönkremmeni a tápon kivül semmi más ugye?
2014. febr. 28. 16:44
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] nem linkeltem az elöbb azt amit találtam :D
2014. febr. 28. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Rossz minőségű tápot ne vegyél, mert könnyedén tönkrevághatja az egész konfigod, időzített bomba.


Jó lenne tudni a konfig pontos típusát.

2014. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Nincs benne semmi védelem, és nem jó minőség. Az ilyen tápokhoz szerencse is kell. Az AKYGA kb. egy szinten van vele. Ha hosszú életet szánsz a gépednek, akkor alapszabály hogy a tápon nem szabad spórolni.
2014. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akyga, M-Tech, Mercury, HKC, N-Case, Kolink, RPC, N-Base, Spire, Gembird (... stb stb stb ...) tápot NEM szabad venni!


Kevesebb jó márka van:


FSP, Chieftec (CTG), Cooler Master (GX), Corsair, XFX. Biztos van több is.

2014. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Inkább akkor tényleg kicsit többet szánok rá de nem akarom kockázatni a gépem épségét :D

Gépem:

Intel core i3 2100 3,10 Ghz

4 Gb ram

500 Gb hdd

Asus hd 6670 1 Gb gddr5 (ehez kell a táp mert még nem vettem meg az új videokártyát :D)

Másfél éve raktam össze igy a gépem a régi házába csak videokártya az integált még és még ma is a 9 éves nem tom milyen tápegység van benne :DD Nem tom milyen csak azt hogy kb 300-350 W os lehet de nagyon jól bírja ugyhogy itt sz ideje megint valami normálisat vennem

2014. febr. 28. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:

FSP Hexa 400W Vagy CTG 400/500W. Ez a kettő olyan 10.000 körül van.

Komolyabbak közül Corsair CX430 80+ Bronze, XFX Pro 450W (az utóbbi a legjobb!) 12-13.000 Ft.

2014. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Használok egy átalakított M-tech tápot egy irodai szerverben. 6 évvel ezelőtt raktam be, azóta megy.


Az átalakítás annyit takar, hogy mivel az eredeti szervergép tápja megsült, ezért kellett volna új, de az iroda vezető nem akart rá 40 ezret (+munkadíj) kiadni, ezért vettem egy 3800 ért egy M-tech tápot, kivettem a tokból, betettem a régi tokjába, majd beraktam a gépbe és kész.


Ez a csak chieftec tápot szabad használni, nettó baromság.

Infólaborban durrant el keményen egy chief táp és a mögötte ~2 méterre álló kolléga arcát, szemét megégette a kicsapó láng. Kb. 3 hónapjába telt, hogy egyáltalán lásson az egyik szemére. Szóval bármelyik tönkremehet, és okozhat gondot. Persze a 100 Ft-os tápok nagyobb eséllyel mennek tönkre, mint a 10 ezres tápok.

2014. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ez a csak chieftec tápot szabad használni, nettó baromság. "


Amit te írtál, az is.

2014. febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!