Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adatbázis kezelésnél hogy...

Adatbázis kezelésnél hogy oldjam meg, hogy egy mezőben csak 2000 és 10 000 közötti értékek szerepelhetnek?

Figyelt kérdés
Tervező nézetben próbálom a mező tulajdonságainál beállítani az alapértelmezett értéket, de sehogy sem fogadja el.
2014. febr. 27. 09:15
 1/3 Pj0tr ***** válasza:

Milyen adatbázis? Szöveg vagy szám típus? Mi van az adatbázis felett?

A legszebb megoldás, hogy a belépett felhasználónak nincs insert és update joga a táblára viszont tudja futtatni a insertRecord és updateRecord nevű tárolt eljárásokat, amik leellenőrzik a paraméterben beadott értékeket és ha nem 2000 és 10000 közötti, akkor hibát dobnak.

2014. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szám típusú, már próbálkoztam mindennel, de nem tudom mit írjak az alapértelmezett értékhez.

2000<10000 ilyet is próbáltam de nem fogadja el.

2014. febr. 27. 10:50
 3/3 Pj0tr ***** válasza:

Akkor először is tisztázzuk, hogy az alapértelmezett érték mi is jelent: Amennyiben egy új rekord létrehozásakor nem adsz értéket annak az oszlopnak, akkor az alapértelmezett értéket állítja be. Tehát egy a típusnak megfelelő értéket kell megadni ott. Nem logikai kifejezést. Bár szerintem ezt a 2000<10000-et az emberi agy sem lenne képes úgy értelmezni, hogy ez azt jelenti, hogy az érték csak 2000 és 10000 közötti nyílt intervallumból vehet fel értéket.

Egy relációs adatbázis nem végez validációt az adatokra, csak az adat kapcsolatokra! Ezt neked kell megtenned, azzal a módszerrel, amit fent írtam.

2014. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!