Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltűnt fájlokat...

Hogyan lehet eltűnt fájlokat visszaállítani?

Figyelt kérdés

Tegnap olyan szinten lefagyott a gépem (csak 1 képet akartam megnézni), hogy bejött egy ablak kék háttérrel (dos jelleg) hogy a windowsal vmi történt és le fogállni. Újraindult, nagy nehezen bejött minden de olyan volt indulás mint amikor windowst telepítesz és az elején rendszer beállítások történnek. Az asztalról eltűnt az összes ikon, háttér megváltozott illetve voltak olyan dokumentumok az asztalon amik teljesen eltűntek.

Tud arra vki vmi módszert, hogy ezeket a fájlokat vhogy visszaszerezzem? Biztonsági másolat a windowsról nem történt sose, egyébként vistáról van szó.

Előre is köszi mindenkinek.



2014. febr. 25. 19:35
 1/5 CspCsj ***** válasza:

A használt felhasználói profilban keveredhettek meg a beállítások és valószínúleg a rendszer létrehozott egy "új" felhasználót. A fájlok valószínűleg nem vesztek el csak a "régi" felhasználó mappáját a rendszer nem használja, neked kell keresgélned: C:\Users\RÉGI-FELHASZNÁLÓNEVED\ezen_belül_keresgélj.

Ajánlom hozzá a Totalcommander-t, a beállításainál állítsd be hogy a rejtett és a rendszerfájlokat is mutassa, valamint a Totalcommander ikonján jobbegérgomb -> Futtatás rendszergazdaként indítsd, hogy biztosan mindent láss.

2014. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a javaslatot, majd a total commmandert megnézem. Régi felhasználókat megnéztem viszont nem találtam semmit, próbáltam rákeresni a mappa névre amit keresek de csak parancsikont talált arra pedig jött az üzenet, hogy nem találja.
2014. febr. 26. 07:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ez a total commaderes dolog sajna nem jött össze, amióta lefagyott a gép minden egyes alkalommal a windows úgy töltődik minta telepítés utáni első indítás lenne. Mindenképpen vettem volna új gépet a közeljövőben mert már sajna nem egy mai darab, csak a fájlokat jó lett volna visszanyerni.
2014. febr. 26. 17:29
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Először a tárolásról röviden: a merevlemezt a rendszer "feldarabolja" kis rekeszekre (szektorokra, általában 4KB méretűek) minden rekesz saját azonosítószámot kap, a rendszer a fájlokat így darabokban tárolja (rendszerint egymást követő rekeszekben, de idővel a keveredés elkerülhetetlen)

Ezenkívül a fájlok adatai (név, létrehozás dátuma, jogosultságok stb) egy külön táblázatban is tárolódnak, ami biztosan tartalmazza a fájl első rekeszének címét is (majd minden rekesz végén a következő címét így beolvasható a teljes fájl)


Amikor törölsz valamit az fizikailag a merevlemezen marad, amíg a hozzátartozó rekeszek más fájlhoz nem kerülnek, átírva a másik fájl anyagával.


Tehát minél később akarod visszaállítani annál kisebb a siker esélye, mert ha a törölt fájl rekeszei sorában egyik felülíródott akkor onnét mondhatni veszett a többi, vagy hiába is lenne meg minden más - egy darabnyi anyag a fájl elejéből/közepéből/végéből nincsen meg. A legtöbb fájltípust ez használhatatlanná teszi.


Közelmúltban törlődött fájlokra általában elég egy szimpla visszaállító program, mint mondjuk a Datarecovery. Gyorsan vizsgál, de csak felületesen.


Nagyobb mennyiségű fájl törlésénél (vagy formázásnál, partíciótörlésnél) komolyabb programra lehet szükség, mint a Getdataback NTFS vagy FAT fájlrendszerre készült változata. Ez a teljes merevlemez felületét vizsgálja (vagy amit megadunk), így akát órákig is tarthat az elemzés, de nagyobb az esély.


Sajnos azonban több mindentől függ a sikeres helyreállítás. Volt hogy szinte mindent sikerült, volt hogy alig valamit.

2014. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdés már nem aktuális...DE, -> [link]


Elég jóféle program. Egyik rokonom gépe tönkrement, próbálkoztam új rendszerek felrakásával (XP, XP pro, WIN7, Thin-PC stb....6x játszottam el a formázás és telepítés dolgot), majd ami után meglett a rendszer, közölte velem hogy a régin voltak adatok. Természetesen én voltam a hibás mert "elrontottam???" a gépet ._.

Rákerestem, letöltöttem, és 80%-ot visszanyertem. Ami azért szerintem elég jó !

Telefonon is kipróbáltam, és hát olyan képet voltak ott amit 5 évvel ezelőtt csináltam (volt dátum).

Szóval én ezt a progit ajánlom :D de tuti van jobb is.

2014. júl. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!