Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Feltelepítenék egy Windows8-at...

Feltelepítenék egy Windows8-at, de azt mondják, hogy ha régi a videókártya, nem mennek a driverek. Igaz?

Figyelt kérdés

Nekem egy régebbi gépem van. 128 MB, Ati radeon 9200-as videókártyával...

Akkor semmikép sem jó a Windows 8 ???

szeretnék már kicsit megválni az XP-től, de a többit nem is szeretem, meg amugy snincs most más, csak Win-XP, és Win8...

Esetleg a Win7-ha jó lenne erre a gépre



2014. febr. 21. 18:14
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

"erre a gépre" és leírtad milyen a VGA benne...

Ha ennyire elavult a VGA akkor valószínűleg a Win7 sem működne kielégítően.

Próbálj ki egy linuxot!

2014. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Írd le a géped konfigurációját és megmondom, hogy érdemes-e föltenned a win 8-at. Amúgy fölmegy 8-ra az xp-s driver is, csak fel kell erőszakolni xp kompatibilitási módban.
2014. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Van egy pont, amikor már a egy számítógép annyira elavult, hogy nem lehet rajta normálisan futtatni modernebb operációs rendszereket.

Ezt az egyik csoport képes felfogni, és új számítógépet vesz, ha használja akarja az újabb operációs rendszereket kielégítő teljesítménnyel, vagy ha erre nincs pénze akkor marad minden úgy ahogy volt, régi gép régi operációs rendszer.

Van egy másik csoport is, aki ezt képtelen felfogni. Inkább szenved, és felrakja, még ha csak feszítővassal és moddolt driverekkel lehetséges a telepítés. Aztán elkezd racionalizálni, hazudik saját magának, hogy ez mennyire űber király, és hogy neki az hogy fut meg minden, közbe a gépe már se köpni se nyelni nem tud a teher alatt.

Döntsd el, hogy te melyik táborba akarsz tartozni.....

2014. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, h menne-e vele. Felteszed a Win8-at, aztán elindítod a videokártya driverének a telepítőjét.

"Videokártya: a Microsoft DirectX 9-es verzióját támogató grafikus eszköz WDDM-illesztőprogrammal" ezt írja a Microsoft a Win8 rendszerkövetelményeknél.

Szerintem menni fog. Ha nem, akkor érdemes beruházni egy egy használt Radeon HD5450-re vagy egy GeForce 210-re, azokkal már tuti nem lesz baja a Win8-nak. De először próbáld ki, h működik-e vele a mostani kártyád.

2014. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak ki akartam volna próbálni, de akkor semmi értelme, legalábbis nem olyan fontos. Majd veszek egy jó Laptopot...
2014. febr. 21. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk most, ahogy elnézem, a kártyád AGP csatlakozós, nem PCI-E. Ebből arra saccolok, hogy egy Pentium 4 processzor lehet a gépedben, S478 tokozással. Ha igazam van, akkor jobb ha másik gép után nézel. Az XP-t nem ajánlom, mert április 8-án lejár a terméktámogatása. Lehet már kapni 20-25.000 Ft-ért S775 CPU-s gépeket, amik kielégítően képesek futtatni akár a Win8-at is, ha az embernek nincsenek nagy igényei.
2014. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4 és #6 vagyok: Akkor tárgytalan.
2014. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen, AGP-is a vidókártya, 1giga ddr ram, 3gigás proci, nos jaj de jó, hogy lejár a Winxp terméktámogatása, és ha az embernek nincs most pénze hogy korszerű gépeket vegyen, nekem a regi is elég jó, mert a mai fizetések mellet van ami fontosabb ennél. Akkor ajánlanátok valami jót. Most egy Win-xp SP3-as van a gépen, de eléggé be is van lassúlva, ezért is raknám újra a rendszert
2014. febr. 21. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Például itt vannak olyan PC-k 25-26k-ért, amik megbirkóznak a Win7/Win8-cal, ha nem akarsz sokat költeni.

2014. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bármit, csak az imperiumot ne válaszd.
2014. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!