Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen processzorokat tehetek...

Milyen processzorokat tehetek bele a gépembe? (alaplapba)?

Figyelt kérdés

Írjátok már e légyszí,hogy milyen processzorokat tehetek a gépembe(linket is lehet)

Mert pl:AMD A6 X2 6400K 3.9GHz FM2 Processzor-t beletehetem és ami ilyen nagyobb vagy ilyesmi proci 20.000-Ft-körüli vagy alatta azt leírnátok(lineknétek)?? Köszi Előre is!!! :D


2014. febr. 16. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

De miért nem írod le azt is, hogy most jelenleg mi az alaplapod neve, típusa?

Mi pedig majd megkeressük neked a Google segítségével a hivatalos weboldalát az alaplapodnak, azon belül a processzor támogatási részt...stb.

Csak annyit tudunk, hogy FM2-es....

2014. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Dell optiplex 740. Bocsi!!
2014. febr. 19. 17:49
 3/20 anonim ***** válasza:

A Dell Optiplex 740 nem alaplap hanem egy teljes komplett előre összerakott asztali számítógép konfiguráció neve.


[link]


Tehát mi is a benne levő alaplap neve, márkája, típusa?

2014. febr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ennyit találtam a DELL Optiplex 740 számítógépekről:


[link]


Itt látható, hogy 4 féle processzort is használtak a különböző 740 -es variációk összeállításakor. Neked milyen van?

Igazából azt kellene megtudni, hogy milyen az alaplapon levő proci foglalata.

AM2 vagy AM2+ ra tippelek, de ugyebár a gyártó a leírásban nem írja le sem az alaplap nevét, sem a procifoglalat típusát.

Annyi biztos, hogy DDR2-es RAM-okkal működik a lap.


Ja és az AMD A6 X2 6400K 3.9GHz FM2 Processzor-t NEM! teheted bele ennek a gépnek az alaplapjába!

2014. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Megnéztem everesten és ennyit ír,hogy Alaplap neve Dell optiplex 740..és a gép neve is az!...azt tudom,h egy komplett gép és azt is,h DDR2-es Ram való bele most vettem bele 4GB-ot!

Tápot is,meg 2GB-os Videókártyát is meg 1Tb-s Winchestert is Szóval csak a proci kéne nagyon fontos lenne


Nagyon Köszönöm a Gyors Választ!

2014. febr. 20. 19:41
 6/20 A kérdező kommentje:

Ennek és isutánanéztme kerestem órákig de nem találtam,hogy milyen foglalat való bele!! :///

Ha meglenne majd szolnál?

És még annyit szeretnék kérdezni,hogy szerinted vegyek másik alaplapot és adjam el a ramokat (Egy DDR-3-masat) és akkor ahoz vennék jó procit..? vagy csak a Procit cseréljem ki?

2014. febr. 20. 19:44
 7/20 anonim ***** válasza:

Everest helyett ajánlom inkább az AIDA nevű programot (ugyanaz mint az Everest , de újabb és talán több infót kiír a gépedről)

A processzor részt is nézd meg mit ír róla az AIDA


Én személy szerint nem költenék egy irodai célra előre összerakott gépre, még úgy sem ,hogy nem tudom miért szeretnél benne procit cserélni? Proci igényes műveleteket akarsz rajta futtatni? Filmeket, zenéket konvertálni, 3d tervező - rajz programokat használni?

Pláne nem bővíteném úgy, hogy a házat, a hűtést és talán az alaplapot is maga a Dell gyártotta. Okozhat kompatibilitási problémát egy új alaplap beszerelése ebbe a fekvő? /álló? számítógépházba.

Álló házas 740:

[link]

fekvő házas 740:

[link]


Egyik linken sem szerepel az alaplap tipusa, viszont az első linken látszik milyen proci van a gépben: egy AMD Athlon 64 X2 5000+ CPU

Ezt a procit AM2-es foglalattal gyártották: [link]

tehát gondolom az ismeretlen alaplapodon is AM2-es foglalat lehet, benne valamilyen AM2-es procival.

A proci csere is kérdéses, mivel a Dell 740 ismeretlen alaplapján lehet, hogy BIOS-t kellene frissíteni ahhoz, hogy egy másik AM2-es procit bele tudj tenni.

Szándékosan nem írtam ÚJ AM2-es procit, mivel az AM2-es foglalatú procikat már nem gyártják, tehát boltban újonnan nem , hanem csak használtan tudsz venni.

Találtam egy külföldi linket, ahol legörgetve látszik a DELL 740 egyik alaplapja és proci hűtője.

Külföldiül nem értek de proci cseréről van benne szó.


Szerintem, mivel gondolom játékra kell igazából a gép: vegyél inkább egy normál ATX szabványú házat, bele egy új ATX vagy mATX alaplapot , ebbe egy új procit (nem kötelező AMD foglalatúnak lennie) DDR3-as ramokat.

Tápot vettél már újat (nem tudjuk milyent) Videokártyát vettél már újat (nem tudjuk milyent) az új 1 TB merevlemez pedig tökéletesen elég lesz neked.

A régi gépet pedig add el, talán egy új alaplap kijön az árából

2014. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A kimaradt link:

[link]

2014. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A videokártya egy Nvidia Geforce GT 630.

A Táp pedig 450W-os.

2014. febr. 22. 21:59
 10/20 A kérdező kommentje:

De az úgy nem lenne túl drága? és a ház azt mért kell újat venni ebbe nem lehet akár milyet bele tenni?

A ház az csak a méret...az mindegy hogy milyen lehetne fa ház is nem? xd

2014. febr. 22. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!