Mennyi Wattot fogyaszt egy videókártya, egy alaplap és egy winchester?
Általában a maximális fogyasztást feltüntetik a fő fogyasztóknál (azaz a prociknál és a videokártyáknál) TDP-ben. Ez fontos a hűtés és a tápellátás tervezéshez. A RAM és merevlemez fogyasztása elhanyagolható, SSD-nél általában szintén írni szokták (pl 0,5W és 3W között). A vinyó is jellemzően 5-7W körül kajál, felpörgésénél kb 10-15W. Az alaplap is függ a chipsettől, de jellemzően azok sem esznek sokat. A hűtőventilátorok is megállnak 2-3W környékén.
Táp vásárlásnál első sorban a 12V ágon leadható teljesítményre érdemes jobban odafigyelni (meg az ágankénti limitre, ha fel van osztva a 12V), ami mellé a CPU és a videokártya TDP-jét vesszük figyelembe.
"Szóval csak a processzor fogyasztása a lényeg?"
Végig a két fő fogyasztóról beszéltem a prociról és a videokártyáról, legalább kétszer le is írtam. A videokártyák TDP-je is általában hasonlóan könnyen megtudható, mint a CPU-k esetében. Ha nem más rákeresel a Google segítségével például a keresendő videokártya típusa plusz hozzáírod, hogy GPU database. Az első telálatok között lesz egy részletesebb leírás a GPU-Z alkalmazásért is felelős Techpowerup oldalán.
Például itt egy Radeon R7 260X (TDP=115W):
Természetesen a TDP az a maximális fogyasztás, mert ez a kártya asztali 2D üzemmódban kb 10W-t fogyaszt, illetve ha a monitor készenléti állapotba kapcsol, akkor a kártya magasabb energiatakarékossági szintre lép (zero core) és nagyjából 3W-ra mérsékli a fogyasztását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!