Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nincs hang a számítógépen?

Bonanno kérdése:

Miért nincs hang a számítógépen?

Figyelt kérdés

Nemrég feltelepítettem egy windows xp-t a gépre, 2 problémám van vele. Az egyik az hogy angol bár ez annyira nem zavaró viszont az már sokkal inkább hogy nincs hang se...

Feltelepítettem a hangkártya illesztőprogramját de így sem jó. Olyan mint ha nem lenne feltelepülve mégse. Pedig a telepítés végén Finish majd újraindul a gép ahogy kell.

A hang beállításainál nem lehet semmit csinálni mert minden szürke. A tálcán az óra melett nincs ott a hangerő gomb se. Ha pedig egy zenét megnyitok Windows Media Playerrel akkor a következő hibaüzenetet kapom: Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device. There might not be a sound device installed on your computer, it might be in use by another program, or it might not be functioning properly.


A hangkártyám pontos neve: Realtek ALC662 @ ATI SB600


Letöltött driverrel is próbálkoztam és a saját CD- vel is.


A hangfal 100% jó mert teszteltem.


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. febr. 5. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt hasonló, és véletlenül az hangkártya install előtt feltelepítettem egy codecet, ami benne volt a telepítőbe.

3 napig kerestem, mire megtaláltam.

Lehet nálad is ez a gond.

Amúgy win 7 miért nem jó, az xp már kicsit elavult.

2014. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És akkor ezt a Codec-ot le kellene törölnöm? :D


Amúgy lesz win7 em csak sürgősen újra kellett telepítenem mert fájlokat kellett kimentenem. Fontos volt :D

Nemsokára kapok egy win-7 et majd fel is teszem csak ideiglenesen van ez, de én megőrülök hogy ha úgy kell itt ülnöm hogy nem tudok zenét hallgatni :D

Viszont akkor is megőrülök ha nem ülhetek itt :D

(Sok szerkeszteni való képem van...) :)

2014. febr. 6. 00:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha telepítettél ilyet fel? Bár mivel nem tudod, sokat nem tudsz tenni.
2014. febr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem telepítettem fel semmit szerintem csak a drivert.

Fogalmam sincs mi lehet a baj :S

2014. febr. 6. 00:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Akárhogy felteszem a drivert az összes alaplaphoz tartozó szarságot a vga driverét semmi hang.... Az eszközkezelőben nincs ott a hangkártya, de viszont az ilyen hardware felderítő progik meg megtalálják... már letöröltem visszatettem mindent megcsináltam amit lehetséges de ez néma marad xd Inkább megsürgetem azt a windows7 et mert ezen senki nem segít szerintem xd fos-fos-fos :D
2014. febr. 6. 02:50
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Nincs hangerőikon a tálcán:

Nem települt a hanegeőszabályozó (sndvol32).

Tedd be a Win telepítőt.

Írd a futtatásba : cmd

Parancssori ablakba a következőket (mindegyik után enter)

C:

cd i386

expand sndvol32.ex_ c:\windows\system32\sndvol32.exe

Majd jobb klikk a tálcaikonon , hangtulajdonságok/ audio, alapértelmezettnek add meg az realtek AC97-et.

[link]

Nézd meg a hangfalbeállításait is, lehet rossz helyre adja ki (fejhallgató,sztereo,5.1,...)



ha nem oldja meg.

"Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device"

Ez arra utal, hogy hibás a driver.

Nézd meg az eszközkezelőben:

Futtatásba: devmgmt.msc

Eszközkezelőben távolítsd el a kérdőjeles driver-eket és telepítsd újra a hangkártya driver-t.


Ezek után sem jó akkor rossz / hibás driver-el próbálkozol.

2014. febr. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

ha integrált a hangkártya akkor a sz.gép gyártó weboldaláról töltsd le!

Pl.: Lenovo

[link]

2014. febr. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az oprendszer volt rossz mert miután feltettem win7-et máris lett hang. :D
2014. febr. 14. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!