Hogy készítik pontosan a 3d s google earth felszíneket mint szeged, dunaujváros?
Azt tudom hogy repülővel de azt hogy csinállják meg hogy egy időben és minden oldala látszik a háznak az is ami takarásban van .
Van erről valami szakmai leírás?
A légi fotó stimmel.
A házakra húzható földi fotókat meg akár Te is megszerkesztheted, ha kedved van hozzá.
Készítesz fotót épület külső oldalairól és a képet ráhúzhatod egy virtuális térbeli idomra, amit átméretezhetsz a valóság szerint. Ha jól emlékszem, egymás mellé lehetett felhúzni ilyen négyzet és tégla idomokat és méretezni.
Aztán, hogy ezen kívül van-e még másik megoldás, azt nem tudom.
Ilyen hatás jön létre abból is! Azok se sík képek, hanem térbeli elemekként jelennek meg.
Az oldalak nézetét a Te fotós adja az épület minden oldaláról. A fenti nézetet a műholdas fotóból hozza létre. Azután ha megnézed, akkor kiemelkedik a látvány.
Több házat is megrajzolhatsz egymás mellett és akkor térbeli városnak látszik.
Azért adták meg bárkinek a lehetőséget az emberi modellezéshez, hogy bárki besegíthessen a térbeli városok létrehozásában.
Bármilyen "ruhát" ráhúzhatsz az épületre, még olyant is ami nem arra való, de valaki úgyis ki fogja javítani az ember milliók közül, ha nem egyezik.
Jó látom lusta vagy utánanézni.
Ezek a tájak nem blenderben vagy sketchupban készített felhasználók feltöltései !
Egy repülőgép van felszerelve öt irányba pásztázó szenzorokkal , ebből négy, szög alatt látja az adott égtájat így érthető hogyan fotózzák le a ház oldalát (ez lesz a textura) . Egy szenzor csak lefelé néz , én arra gondoltam hogy ez veszi fel a domborzatot de ezt nem értettem mert a végeredményben ez kevés hisz minden lefotózott képpontnak ismerni kell a térkoordinátáját és ismerik is különben nem lehetne a hídnak a rácsszerkezetét vagy a tízemeletes tetején a kiugrókat megjeleníteni kitakarás nélkül .
Annyit olvastam hogy a nasa nak a cuccával már műholdról is 25cm felbontást tud a goggle , de arra lennék kíváncsi milyen cucc lehet a repülőn mert az nem semmi felbontás lehet hisz a 200 km2 nyi táj szinte egy időben van minden irányból rögzítve magassági és foto adatokkal ,se egy felhő se egy másfelé eső napsugár ami arra következtet hogy a repzaj rövid idő alatt repült oda vissza a zónában .
Ez csak akkor lehet ha magasról tette gyorsan ,de a durva hogy a lebutított mesh ek valójában itt is 10cm es felbontás vagy alattira engednek következtetni lásd egy híd vasrács szerkezetét ,hiába bumfordiak a házak . Nyilván egyszerűsít a program és a közeli térkoordinátákat kidobja és csak a szélső értékeket köti össze egy vonallal hogy ne százhúsz millió facet kelljen megjelenítenie egy képernyőn otthon a mezei felhasználónak.
Így is van gépigénye rendesen bár lehet hogy inkább net sávszélesség szabja meg a betöltés gyorsaságát.
Szóval itt nincs emberi kéz a dologban ,nevetséges is lenne ha a googli azért fizetne tízezer fős stábot hogy a város széli vízelvezető árkot meg a mellette lévő bokrot vagy fát modellezze meg de méretarányosan ám. Ha belegondolsz azért sem fizetett senkinek hogy feltöltötted a saját modelledet ,ráadásul egy nyomi kockánál többet nagyon fel se tudtál tölteni mert egy értelmesen kinéző modell már túl komplex volt neki.
Azokat a modelleket egyébként törli az új rendszer és nem jelennek meg ebben a valódi leképzésben.
Akkor tényleg Te tudtál újat mondani. :)
Egyébként kerestem, ahol valamikor feltöltöttem, korábban általam "felhúzott dobozra" fotózott felületet, de ott több épület is meg volt már rajzolva azóta. Amire emlékszem, annak csak az egyik oldalára húztam fel fotót, ha jól emlékszem, és itt minden oldal meg volt már.
Azért nem is mutattam, mert az már újabb munka azon is és a környezetében több más épületen. De azért kössz, hogy elmondtad amit tudtál még erről.
Na végül csak megtaláltam és egyszerűbb mint gondoltam.
http://www.youtube.com/watch?v=CG11F0RX8WE&feature=player_de..
Lényegében csak egy szoftwer kell hozzá ami az egymást fedő képekből ,a lencse adatokból , létrehozza a térbeli helyzetét minden egyes pixelnek. Zseniális de a franc gondolná hogy ilyen egyszerű és nem is kell hozzá gps meg röntgen meg szinte semmi .Ahogy kivettem még a repülőnek sem kell olyan pontosan repülnie ,a lényeg hogy fedjék egymást a fotók ,minden arány egy referencia kiinduló pontból képződik,a látószög pedig változatlan.
http://www.youtube.com/watch?v=gSmunh6NIQI&feature=player_de..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!