Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most akkor meghalt a számítógé...

Most akkor meghalt a számítógépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdéssel állok hozzátok tanácstalanul,hogy nekem van egy elég komoly kis PC-m.Mind idáig nem volt vele semmi probléma..1 hete történt egy olyan probléma a géppel,hogy bekapcsoltam,lementem kávéért,mire vissza jöttem a gépet kikapcsolt állapotában találtam...mondom What the fuck?Bekapcsoltam ismét,ekkor már olyat csinált hogy a videókártya szokása hogy belpörög egy pillanatra,(kb 3 mp)gondolom kifújja magából automatica a port,és szépen dolgozik a hűtő.Na már most ez a hülye porszívó hang folyamatos lett,és a monitor is No Signalt írt,tehát nem ad képet...Eleinte még bekapcsolt és el ment a Windows betöltőképernyőig,és ott ujraindult..most már odáig sem jut el,sőt..tegnap neki akartam állni bütykölni és a gép be sem kapcsol..mintha nem adna áramot, de az alaplapon van egy kis zöld lámpa,az világit,magyarán van áram(szerintem).Próbáltam több táp kábelt,egyikkel sem kapcsol be a gép.Tudnátok ebben segíteni hogy mégis mi lehet a probléma? Előre is köszönöm!!!



Laptop: Van egy Fujitsu Siemens 5 éves laptopom.Szegénynek a monitor része már egyszer leszakadt,pillanat ragasztóval lett vissza varázsolva eredeti helyére,a fél klaviatúra hinyzik,de ez részlet kérdés.Viszont állandóan csinál egy olyan problémát,hogy bejön egy fehér kép,és össze vissza ugrál..Ha megnyomok hosszan bármilyen billentyűt vissza jön a kép, de ezt 1 óra laptopozás során el játssza kb 40x..Van mikor 10 mp alatt 5x.Hosszú távon elég idegesítő:) Erre is köszönöm előre a segítséget, további szép napot és kellemes hétvégét!



2014. febr. 1. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a temetése?
2014. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Normális segítségnyújtása várok,nem vicces kommentekre, amin szerintem csak te nevetsz.Szép napot
2014. febr. 1. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:

a vidkártya azért pörög eleinte, mert az integrált cpu-ja ugyan úgy rendelkezik egy vezérlő bios-al, mint az alaplapod, és amíg az nem bootol fel, addig nincs ami vezérelje a ventilátor fordulatát.

valószínűleg most azért pörög állandóan és azért nincs kép, mert a vga bios szoftver sérült.

Szakember megfelelő eszközökkel helyre tudja állítani a bios szoftver megléte mellett, de nem látok esélyt arra, hogy ilyen emberbe botolj.

De még akár az alaplapod is meghóhatott.

2014. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a laptopnak meg kontakt hibás az lcd panelen lévő 2 fólia nyák, vagy az oda vezető szalagkábel. Nem sok mindent tudsz vele otthon kezdeni.
2014. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Pedig jogos az első kommentelő szarkazmusa. Élőlények szoktak meghalni, gép max meghibásodhat. A tünetekből ítélve a légvalószíninúbb az alaplap vagy táphiba.


A laptopodra nem igazán tudok mint mondani, főleg hogy gombnyomásra helyreáll. Ha hardveres hiba lenne, nagy ívbe tenne arra hogy mit nyomkodsz rajta. Látni kéne ahhoz hogy tudjak mint mondani.

2014. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!