Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy HD 4870 ATI RADEON 512MB-O...

Egy HD 4870 ATI RADEON 512MB-OS DDR5-ÖS VIDEÓKÁRTYÁról mi a véleményetek? Milyen játékokat visz?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 00:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
csak azért nem mindegy hogy dx11 ben tud jobb teljesítményt egy kártya vagy dx 10 ben mert a 11 szebb elég látszolagosan cryenige 3 az valami varázslatos a hd 4870 nem képes futattni
2014. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Túlliheged ezt a DX11-t. Másrészt az 5770-t ajánlottam én is inkább, de nincs akkora szakadék a két kártya között, mint amit állítasz. Ráadásul pár komoly DX11 effekt (tesszelláció, fejlett depth of field, parallax mapping, spéci árnyékolások) rögtön padlóra küldik az 5770-t. Ráadásul nem mindenkinek a Crysis 3 az etalon, sokakat nem is érdekel, mint játék. Valóban nem csúnya a cucc, de mondjuk egy régebbi Witcher 2-höz képest nem vagyok biztos, hogy szebb (bár nehéz összehasonlítani őket, de kétségkívül a Witcher 2 gyönyörű szép játék és egy 4870-en is szépen fut magas beállításokkal), de ott van egy csomó jól kinéző játék, amikhez nem kell bika hardver és játékélményben is verik rendesen a Crysis 3-t.

Még mindig azt mondom, hogy ha tud vegyen 5770-t, de nem a DX11 miatt. Túlságosan nagy feneket kerítesz neki teljesen alaptalanul. Nyers erőben a 4870 egy hangyányival még erősebb is a játékos teljesítményük nagyon hasonló. Való igaz, hogy Metro 2033 és Last Light-ban ben lehet nyomni a tesszellációt meg az Advanced DoF-t, meg Crysis 2-höz fel lehet telepíteni a DX11 patch-t, hogy Ultra garfikán hasítson, de ettől egy HD5770 bedobja a törülközőt!!! Hidd el, hogy látványban nem nyújtana játszható sebesség mellett egy 5770 szignifikánsan szebb látványt. Az 5770 előnyei a fiatalabb életkor, a kisebb fogyasztás és, hogy elindul vele a Crysis 3. Ezen felül a DX11 és az UVD3 támogatás a legtöbb felhasználó szemével formális. Biztos vagyok abban is, hogy a Crysis 3 kizárólagos DX11 támogatása inkább marketing szülemény, miint valódi szükség...szerintem semmi olyat nem villant, amit ne tudtak volna megoldani DX10-ben. Nekem anno egy HD4830 512MB GDDR3, egy HD5670 512MB GDDR5 és egy HD5750 1GB GDDR5 tapasztalati összehasonlítására volt alkalmam. Az 5670 a plusz támogatásai ellenére sem volt meggyőző, míg az 5750 ugyan egyértelműen jobb volt a másik kettőnél, mégsem estem tőle hanyatt a 4830-hoz képest. Az első DX11 kari, amire azt mondtam, hogy nagyon tetszik az a HD6850 volt (lényegében a mai HD7770 teljesítmény). Most egy 7850 OC 2GB tulaj vagyok már lassan másfél éve... Szóval azt mondom, hogy HD7770 vagy inkább HD7790 szint alatt nagyon nem izmozzunk a DX11-gyel. DX11-es az 5450 is, mégis egy kupac kaka az egész.

A kérdező még mindig nem közölte, hogy mennyiért szerezné a 4870-t, mert lehet, hogy tudnánk mutatni jobb vételt. Én csak annyit írtam, hogy a mostani karijához képest jóval erősebb, de jóval többet is fogyaszt illetve már nem mai darab, szinte bármikor bedobhatja a törülközőt, így tényleg csak jó áron, kipróbálási lehetőséggel érdemes beleugrani.

2014. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Aztaqrva hogy kenitek vágjátok...a kártyák neveit a kisujjatokból rázzátok ki...még ilyet öcsém,közöm sincs hozzá,csak pislogok...Am 8000ft-os irányáron árulja a faszi.De inkább nem kell... veszek az árából egy 700-as tápot, mert 300-as van és az szart nem ér.
2014. jan. 28. 01:23
 14/17 anonim ***** válasza:

Pedig 8k-t megér a cucc, igaz a 300-as öreg táp nem lenne elég neki valószínűleg. Viszont...

A tápegységeket sem a névleges teljesítményük alapján osztályozzuk és nem feltétlenül a nagyobb a jobb. 700W nagyon sok, ilyen táp komoly felsőkategóriás tuningolt gépek alá való és normál esetben igen drága egy normális minőségű egység. 8k-ért kapható 700W-s tápegység messziről kerülendő. Egy átlagos gépbe általában bőven elég egy normális minőségű 400-450W-s egység, ami egy normálisabb középkategóriás géphez bőven elég. A mai gépeknél szinte csak a tápegység 12V ágán leadható teljesítmény számít és egy modern tápegység a névleges teljesítményének 90%-át ezen az ágon le is tudja adni. Manapság előny az is, ha ez az ág nincs felosztva több részre, mert akkor nem kell az ágankénti limittel sem számolni. Egy minőségi terméknél ráadásul a ráírt értékek hosszú távon és stabilan leadhatók és a pillanatnyi csúcsteljesítményük még +15-20%. Egy gyér minőségű egység csak rövid távon képes leadni a ráírt értékeket, sőt némelyik a névleges teljesítményének 75-80%-nál már elpukkan néhány perc terhelés után. Az sem mindegy, hogy egy egység mennyire stabilan adja a feszültséget különböző terhelési szinteket, milyen a hatásfoka és milyen védelmi funkciók vannak beleépítve. Természetesen a felhasznált alkatrészek és a hűtés zajossága, hatékonysága sem mindegy. Szokás mondani, hogy látszólag két hasonló táp közül az a jobb, amelyik a nehezebb. Fontos felhasználói szempont még, hogy megfelelő típusú, mennyiségű és hosszúságú kábelek legyenek hozzá. Régi típusú gépeknél, ahol a CPU még az 5V ágról kért kajálni (ezeknél nincs az alaplapon 12V CPU tápcsati) az 5V ágra is oda kell figyelni, mert a mai tápoknál az 5 és 3,3 voltos ágak összterhelhetősége már eltörpül a 12V-hoz képest (jártam úgy, hogy egy Barton procis A7N8X alaplapos gépbe egy modern 350W-s tápot tettem, ami nem bírta hosszú távon a proci étvágyát és lekapcsolgatott, míg végül beadta a kulcsot....ez mondjuk nem ma történt (kb 9 éve), de tanultam belőle).

Nekem is most egy elég jó minőségű 450W-s tápom van, amit komoly pénzekért vettem 5 éve. Az egyben hagyott 12V ágán majdbem 400W-t le tud adni. Az egység jellemző hatásfoka 82-83% körüli és a hűtése kellemesen halk komolyabb terhelés esetén is. Ez egyébként egy Seasonic belsős táp, ami az egyik legjobb márka a piacon. Ennek meg sem kottyan egy tuningolt FX-6300 proci, egy tuningolt HD7850 kártyával, 8GB RAM, 3db HDD, 1db SSD, X-Fi hangkártya meghajtása. A tápot teszteltem Prime95 és Furmark együttes futtatásával, ilyenkor a két fő fogyasztó (CPU és a GPU) keményen pörög, de a tápnak ez nem volt tétel. A fogyasztásmérőm szerint a konnektorból max 330-340W teljesítmény lett leadva, de az alkatrészek ennél kevesebbet kérnek a táptól (mert ugye a konnektorból mért teljesítményben benne van a táp vesztesége is). Nagyjából 280W-t kellett leadnia, ami komolyabb megerőltetés nélkül hozzott a 450W-s tápom. Ez csak egy példa arra, hogy nem kell elszaladni a wattokkal, inkább a minőségre érdemes adni. Márkák közül az FPS az egyik legjobb vétel az elérhetőbb árú modellek körében, de a felső kategóriában is jók. A Chieftec is jó, bár ha lehet, akkor legalább a CTG szériából válogassunk. Az Enermax és a Seasonic már drágább cuccok, de jellemzően felső kategóriások (mondjuk az Enermaxnak anno volt pár méltatlan szériája). Az XFX, Corsair és Coolermaster nem gyártanak tápot (mondjuk a Chieftec sem), csak matricáznak, így itt vannak gyengébb és jobb eresztések is. Általában a Seasonic, Delta, Enhance vagy FSP beles tápok elég jók, a CWT változó minőségű, de általában ezek sem rosszak. A többi kerülendő.

Igaz nem mai cikk, de az alkalmazott alkatrészek fogyasztási adatait mai hardverekkel is behelyettesíthetjük:

[link]

A tesztben alkalmazott QX 6700 proci 130W TDP-vel rendelkezik, amit ráadásul meg is tuningoltak a srácok feszültség emeléssel!

Videokártyák közül például a GTX260 vagy a HD4890 már 180W feletti TDP-vel muzsikálnak, de mondjuk a GTS250 is bekajálhat max 150W-t vagy a 4850 110W-t. Jó olvasgatást!

2014. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
azért annyira nem küldik padlóra bf4 mediumon 40+ fps full hd -ban meg volt :D
2014. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
amúgy így olvasva a hozzá szólásodat a hd 5450 az egyáltalán nem játékra készült jó hogy nem képes dx 11 ben muzsikálni egy low profile irodai vga még a dx 10 is megtöri. mellesleg nekem is volt hd 7770 -hd 7850 kártyám nem rosszak de most a modern játékoknál éreztem meg hogy ha nem i5 sandy a procija valakinek akkor érdemes cserélni egy vishera vagy zambezire mert ezeken jobban mennek már a mai fő exkluzív játékok .
2014. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
az én szerencsétlen phenom x4 nem tartja mindenhol crysis 3 ban 30 minimum fps-t támogatottság szintén a végét járja :S
2014. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!