Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Második monitor használata...

Második monitor használata esetén a windows elfelejti a laptop saját képernyőjét, mit lehet beállítani?

Figyelt kérdés

Igen érdekes probléma. Van egy Acer TravelMate laptopom, ATI videókártya van benne. Többször használom önmagában, illetve néha egy külső monitort rákapcsolok a DVI csatlakozón keresztül és akkor dual monitor rendszerben megy.

A gond az, hogy az utóbbi időben ha laptopnak csak lecsuktam a fedelét és utána újra bekapcsolom úgy, hogy rá van dugva a külső monitor, akkor a monitort érzékeli elsődleges kijelzőnek, a laptop saját kijelzője fekete. Ha megnézem a képernyő beállításokat, azt mondja, hogy nincs külső kijelző, csak egy, és ha az azonosításra nyomok, a monitoron villan fel az 1-es. Ha lehúzom a monitort, akkor sem jön vissza a laptopra a kép. Ha monitor nélkül ébresztem fel és utána dugom rá, akkor is elromlik. Nem segít más, csak a teljes újraindítás. Driverek a legújabbak, Windows 7 32 bites rendszerről van szó



2014. jan. 24. 07:29
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Bár ezt a típust konkrétan nem ismerem, a laptopoknak általában van egy olyan billentyűje, amivel váltogatni lehet, hol jelenítse meg a képet. Az esetek nagy többségében ez az fn billentyű (balra lent, általában kék) lenyomva tartása mellett valamelyik funkció billentyű, legtöbbször az f4, de arról lehet felismerni, hogy egy kis képernyő van rajta.

Ha ezt az fn billentyűvel együtt nyomogatod, sorban kapcsolja a következőket:

1. csak beépített monitor

2. beépített monitor és külső monitor együtt

3. csak a külső monitor


Én is jártam már úgy, hogy a projektorra kapcsolt gép csak a külső monitorra (vagyis a projektorra) volt állítva, aztán így kapcsolták ki (illetve készenléti állapotba).

Mivel utána szét volt szedve a cucc, már nem volt rajt a projektor, de kép sem. Ezzel a billentyűkombinációval sikerült talpra állítani.

2014. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
sajnos nem segítettek az Fn-es meg a Win+P-s megoldások sem, csak a restart továbbra is :(
2014. jan. 27. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!