Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy működik az órajel emelése?

Hogy működik az órajel emelése?

Figyelt kérdés

Tervezem egy ilyen proci vételét: [link]


De ma pattant ki az az eszemből hogy néztem már ennek a szorzózár mentes változatáról infókat meg teszteket és hogy stabilan megy még elméletileg 3,8 GHzen is....


Szóval segítségeteket kérném!


Ezt vagy a szorzózár mentest vegyem meg?


Már csak azért mert eléggé "komoly" játékokkal akarok majd játszani Pl.: BF4, CoD 8,9,10 stb.


És nem tudom hogy most elég-e egyáltalán 3,4 GHzen a proci mert ugye i5ös csak :/


És mostanában már mindenki i7tel nyomja.


És ha azt mondjátok hogy a szorzózármentest vegyem akkor hogy kell húzni a procit?


Mármint hogy azt tudom hogyha csak felhúzod Pl.: 3,4 GHZ ről 3,8 GHzre (ahogy én szeretném) Akkor mondjuk üresjáratban ment a proci 5%al akkor a húzást követően üresjáratban 70-90%al megy.


És hogy azt hogy kell beállítani hogy ne pörögjön mint a mérgezett egér?


Normális válaszokat kérnék, KÖSZÖNÖM!



2014. jan. 15. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Játékra elsősorban vga kell, nem proci. Persze azért nem egy p4 + gtx780 :D, mellesleg azt nem is lehet egy lapban. Játékra egy i5 bőven elég.

De a kérdésre visszatérve, Bios- ban kell emelni az órajelet. És ha jól emlékszem, a szorzó emelésével. [link] De azt ugye tudod, ha tuningolod a procit, akkor hamarabb tönkremegy, főleg ha nincs elég jó hűtésed.

2014. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy i5 is bőven elég mindenre, nem kell i7. Vedd inkább a szorzózárasat, ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne tuningold. Nem egyszerű dolog, feszültségeket és sok más dolgot is állítani kell, nem csak a szorzót.
2014. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazság szerint egy Gigabyte HD7770-et vagy egy Gigabyte HD7790-et vennék a gépbe.

Mert ami most van a másik gépbe jó lesz majd.

Most egy Nvidia Gforce GTS250 van a gépbe és hát nem egy mair darab és nem legjobb de most egyenlőre ez is megteszi.

2014. jan. 16. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!