Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tuning a biosban Segitség...

Peterr80 kérdése:

Tuning a biosban Segitség kellene a beálitáoknál. Ha valaki már csinált ijet vagy van képzetsége az legyenszives segitsen?

Figyelt kérdés
amd athlon 64 dual core proci tuning. Szeretném kihozni azt a maximumot amit lehet de nem tudom miket álitsak át pontosan a bioban. eddig 3165 mhz jött ki belőle alajáraton 30-35 fokon hüttő-zselé csrélve.

2014. jan. 2. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

mikor nekem rám jött a tuning mánia 1 hetet csak olvastam / tanultam mit hogy mi van... azt nem lehet csak úgy ahogy elképzelted olvass elötte pl ezt: [link]

egyébként ha be a procid akk a szorzóval kezd... ha nem be akk fsb-t kell huzigálnod. a cpu voltage hagyd ki... ahhoz télleg olvasni kell.. :) egyébként gyári hűtővel nem fogsz sokáig jutni.. (tapasztalat) a másik dolog meg h nem alapjáraton kell nézni a hőmérsékletet hanem terhelve kb fél óra után... azért terhelve mert közbe a stabilitást is tuod ellenőrizni... blablablabla :D

2014. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam már és kérdeztem is számtek boltban de egyenlőre nem teljesen tiszta. 200.9 alapjáraton a fsb, most vissza kellet vennem 225 re mert a 235 öt nem birta. elolvasom a linket amit küldtél. A hűtő és a zselé is cserélve van nem gyári tehát azzal nincs gond. most 3045 mhz fut és még tesztelem de több kellene ami stabil csakhogy sok mindent kellene vagy lehet modositani amik összefüggésben vannak egymással ezért kellene segítség.
2014. jan. 2. 21:34
 3/6 A kérdező kommentje:
a link nálam 404 errort ir de probálkozom
2014. jan. 2. 21:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Talá így többet tudtok segíteni ha látjátok az aida64 el készült teszt eredményt, hogy mit kellene módositani.

[link]

[link]

[link]

2014. jan. 3. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:

prohardver.hu/tema/tuning_kezdoknek_szajbaragosan/hsz_1-50.html

a lényeg at h egyesével emeled az fsb-t utána stabilyti teszt ha minden jó megint +1 fsb majd teszt és így tovább míg egyszer majd teszt közbe kifagy vagy kékhalál vagy stb... ha ez bekövetkezett akk azt az utolsó beállított fsb-t használd amikor még letudott futni a teszt...

2014. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a teszt dolgot. Futattam a képeken is látszik mien eredmények jöttek és mégis gyengébben muzsikál játék közben + kifagy egy idő mulva lehet hogy a ram mhz-ét kellene emelni ? 235 fsb-n nem fut ha 13.5 a szorzo, de ha 250 en van és 12 X es akkor jó . ??? Kicsit magas nekem. Ha ugyan azt a mhz-t érem el más szorzóval akkor mért jó és mért nem ? És ha az 5200+ os procit 6000+ nak látja ami 3100 mhz magy akkor mért laggol jobban játék közben ?
2014. jan. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!