Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudom beállítani a biosban...

Hol tudom beállítani a biosban hogy sata helyett ata legyen? Windows telepítés problem

Figyelt kérdés

szóval telepíteném a wint de azt írta ki hogy a számítógép nem talál merevlemezes meghajtót. olvastam neten hogy át kell állítani sima ata-ra. na de senki nem volt olyan okos hogy megkérdezze hogy azt hol lehet így majd én.

ami biosom van.


2013. dec. 27. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezer és millió fél ami bios van, ez kevés infó. Valahol keress olyat, hogy sata mode, és ahci helyett legyen ide.


Ha van floppy meghajtód, akkor az még jobb megoldás, ha az alaplap honlapjáról letöltöd az ahci drivert, rárakod floppyra, és a telepítés elején f6 billentyűvel beeteted neki.


Az is megoldás, hogy leszeded az ahci drivert, majd nlite nevű programmal beleintegrálod az xp telepítő lemezbe.

2013. dec. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem.

köszönöm, megpróbálom valahogy.

2013. dec. 27. 03:02
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:

Ha IDE üzemmódban telepítesz, akkor utólag már nem lehet biztonsággal átállítani az operációs rendszert a másik módra vagyis csak esetleges, hogy sikerül vagy nem. Ha úgy marad, akkor nem tudod kihasználni a fejlettebb AHCI funkciókat és az SSD sem használja a TRIM parancsot.

A hiba fordításra a merevlemezre driverre utal, de valóságban nem az. A kapható Sata csatolású HDD-k mennek a Win driverrel. Inkább az USB portok pl. USB 3-on próbálkozik az illető vagy egy másik USB portot kell megpróbálni. Lehet, hogy a telepítésre szánt HDD nem a legkisebb Sata portra van dugva (nem mindegyik boot képes). vagy ilyesmi

2013. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez felesleges okoskodás. A kérdező XP-t használ, ami nem megy AHCI módban driver nélkül.
2013. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:
Igen visszaolvastam a válaszom és a kérdést is. Ott se USB-ről se XP-ről nem volt szó. Az XP-ről tudom, hogy gyárilag nincs AHCI.
2013. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!