Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnám úgy megváltoztatni...

Hogy tudnám úgy megváltoztatni az IP-met, hogy ez mintha egy másik gép lenne?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen az IP-d?

Fix vagy dinamikus?

Bemész a szolgáltatóhoz és kérsz egy másikat.

2013. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha fix IP-t kért volna, gondolom nem tenné fel a kérdést, ingyen meg egyik szolgáltató sem osztogat fixet.
2013. dec. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Egerecske ***** válasza:
2013. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De amikor megváltoztatom,akkor elmegy a net..
2013. dec. 26. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy változtatod meg? És hogy változtatod vissza hogy megint legyen net? :O


Szerintem te teljesen más dolgot változtatsz meg.

2013. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2013. dec. 26. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Itt csak a belső IP címet tudod megváltoztatni de a külvilág ( azaz az internet felé ) a szolgáltató által kiosztott IP cím lesz látható ami ha dinamikus akkor egy idő után, esetleg egy újracsatlakozás után megváltozik, ha pedig Fix akkor a szolgáltatóval való egyeztetés után fog megváltozni.

2013. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké,csak az a gubanc,hogy a szomszédunkkal közösen használjuk a netet,az árát is fele-fele ként fizessük ki
2013. dec. 26. 11:59
 9/9 anonim válasza:

Kinél van a router?

Ha kábelneted van, akkor valószínűleg csak több nap modem lekapcsolás után kapsz új IP címet. Ha ADSL-ed van akkor minden újra betárcsázás után, illetve 24 óránként kapsz új IP címet. Ha a videó alapján elállítod a géped belső IP címét, akkor nemhogy az internet nem fog menni, de még a belsé hálózatod sem. Azért van a routered (vagy a szomszédodé) hogy az DHCP-n beállítson neked mindent.

Új IP-d lehet egyébként még egy külső átjáró használatával, VPN-ezhetsz egy ismerősöd hálózatába is és azon keresztűl más IP-n látszódsz. Nekem pl. van a BIX-ben egy roueterem, azzal szoktam ilyet játszani, de a munkahelyi routeremen át is ki szoktam néha menni, ha nagyon kell.

2013. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!