Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lementeni a...

Hogyan tudom lementeni a cuccaimat a gépről, ha meghalt az op rendszer, és több akadály is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Adott lenne egy laptop, amin Win7 volt, és a minap egy kékhalál során összeomlott a rendszer. Először azt írta ki h op rendszer nem található, utána újraindítottam, bejött rendesen, de aztán lefagyott a gép. Újraindítottam, megint kiírta h op rendszer nem található, és azóta nem tudom elérni a gépet. C meg D meghajtó van benne, de egyiket se akarom formázni, mert fontos anyagok vannak rajta. A winyót kivenni nem lehet, mert garis a gép, elszáll a gari. Próbáltam a telepítővel helyreállítani, de ott is akadt gondom. Amikor a Számítógép javításra megyek, ott bejön egy kis ablak, és ott nem látszik az op rendszerem, pedig elvileg kéne neki. A Boot/BCD fájlt hiányolja a gép, de ezt nem tudom hogy kell megcsinálni, mivel nem látja a javításnál az op rendszert. Aztán próbáltam külső megoldást keresni, jelen esetben pendrive-ra Win7et, hogy ha erről bebootol, ha látnám a 2 partíciót és letudnám szedni az adatokat, már jó lenne, de nem a legjobban sült el... az asztali gépemet, amin csináltam, lehet újrapakolni. Így igazából gőzöm sincs, hogy mit lehetne vele csinálni. Természetesen először külső szakértő nélküli javaslatokra lennék kíváncsi. Ha nincs ötlet, akkor marad az.

Köszönöm előre is a segítséget!



2013. dec. 25. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Rakj Ubuntut pendrive-ra. Vagy készíts egy FOG szervert, és hálózaton keresztül bootoltasd be az Ubuntut, a FOG-ról.
2013. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem árt ilyesmire felkészülni és tartani a fiók mélyén egy-két recovery lemezt. Például egy Linux Live cd kiváló erre a célra. Tölts le pl. egy Ubuntu-t ( [link] ), írd ki lemezre és arról bootolj be. Elvileg az látni fogja a HDD-t és a fájlokat is tudod mozgatni/menteni, ha csak nem ment tönkre. A HDD-t hallod pörögni? Kap áramot? Nincs semmilyen kontakt hiba?
2013. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Uhh, köszönöm, megpróbálom! :) Soha nem Ubuntuztam még, de hátha. Egyébként CD/DVD-re nem tudom kiírni, mert nincs ilyen meghajtó a laptopban, külső író meg nincs. Van erre is vmi spéci program, amivel ki kell írni?? Mint pl a Windowsnál az za USB toolsos vmi

És ahoz h tudjam mozgatni a fájlokat, nem kell feltelepítenem? Azaz bebootolom, és fogom látni a fájlokat. Ha rádugok egy külső vinyót, arra pedig rá tudom rakni??

2013. dec. 25. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezzel mindent pendrive-ra lehet tenni, csak ki kell választani a megfelelő os-t a listából: [link]


Elvileg telepítés nélkül is tudod menteni.

2013. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Remélem sikerrel járok :)
2013. dec. 25. 12:36
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem látja a merevlemezt :S Bakker, ez mit jelent?? Még megnézni se tudom, h ki van e lazulva vagy vmi, mert nem nyithatom fel :S + a BIOS-ban se tudom h látszik e, mert konkrétan nem írja ki, csak azt h hard drive, external hard drive meg ilyen f.sságok. De konkrétan a vinyót nem.

Ez lehet h érthetetlen, de az a lényeg, h nem tudom h érzékeli e a winyót, meg van 3 állandó, hard drive, external hard drive meg vmi networkos vmi. Az external az az pendrive-os, a hard drive a hdd. Viszont ha nincs bedugva a pendrive, az external akkor is ott van, csak lehet aktiválni, meg deaktiválni, + sorrendet cserélni

2013. dec. 25. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor a winyóval lesz (van) valami. Nem hiszem, hogy ettől garanciát vesztene, mert még agy notebook sem veszít garanciát HDD csere vagy ram bővítés miatt sem. Az üzletet vagy netán egy garanciális javításokkal foglalkozó szervizt hívj fel ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy tényleg csak egy csatlakozó érintkezéshibája okozza, ami miatt kár lenne napokig tartó hercehurcába belebonyolódni.
2013. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, winyó lesz... :S Mármint nem lesz, hanem az :( Szerencsére garis, de szerintem ott nem fognak foglalkozni az adataimmal, raknak bele újat, és cső :( Na mind1, azért köszönöm szépen a segítséget!!! Ezt az Ubuntut kipróbálom egyszer!!! :) Szerencsére jó megoldásnak tűnik, ha meghal az op rendszer, és kellenek az adatok
2013. dec. 26. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!