Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 100%-os CPU-használat. (többi...

100%-os CPU-használat. (többi lent) Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány (talán 3) hónapja fordult elő, hogy a gép hihetetlenül belassult szépen, fokozatosan. A végé már használhatatlanná vált, és a feladatkezelőt megnyitva csak a 100%-CPU felhasználást láttam. Gondoltam egy ujratelepités megoldja a problémát. Addig Windows XP-t használtam, most a Windows XP Death Editiont tettem rá, mert szakértői vélemény alapján ez gyorsabb mint az eredeti. Egyébként egy HP Pavilion dv6000 tipusú laptopról van szó. Zóval az újratelepités után meglehetősen gyors volt, örültem is mint majom a farkának. De talán egy hónapra rá (vagyis most) újra elkezdett lassulni, hasonló formában mint a legutóbb. A laptop iszonyatosan berreg, a programok nem válaszolnak, az chrome, és a sajátgép minden egyes kattintásnál lefagy. Avast-on átfuttattam a teljes gépet többször is, (a merevlemezemet is, hátha azon is van valami, Verbatim 750gb) de nem talált semmit. Jöhetett teljes rendszervizsgálat, cserélhető adattárolók vizsgálata, mappavizsgálat, semmi. Csak néhány sérült RAR archivumot talált, amire azt irta megpróbálja megjavitani, ha nem sikerül, törli. Programokból nem sokat töltök le, kb. 20 darab lehet a laptopon, játékokkal egütt. (ha nem kevesebb) Aznap az Ace of Spades kliensét, és -a rendszer belassulása miatt- az Avastot töltöttem le. (korábban nem volt rajta virusirtó, néhány hónapig)


Ennyi lenne a problémám, kérlek segitsetek, nagyon fontos lenne!



2013. dec. 23. 11:14
 1/5 csacsi2 ***** válasza:

...de mi használja 100% -on (feladatkezelő: ctrl+shift+esc)?!

sokaknak mostanában az svchosts.exe (windows frissítések) az ami okozza.

Menj a szolgáltatásokba és kapcsold ki (letiltva/leállítva).

2013. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:

Valóban, eléggé valószínű, hogy a Windows frissítése állhat a lassulás mögött:


[link]

2013. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A feladatkelőt megnyitva meglepődtem, mivel 20 000 K-nál nem fogyaszt többet. Viszont annál többet (kb 80 000K) fogyaszt, a torrent (50 000K) a slim drivers (60 000K), és a skype (80 000K)a memóriából.)Ezeket leállitottam, és még mindig 100%. Ha kilépek a Chrome-ból (ami szintén 80 000K) akkor sem változik semmi. Most az explorer viszi a legtöbbet (23 000K). De küldök egy képet:


[link]

2013. dec. 23. 15:46
 4/5 csacsi2 ***** válasza:

GPU Monitort tiltsd le a processzort az pörgeti és nincs köze a memóriához.

Töröld le (telepít/töröl) vagy ha szolgáltatásként fut akkor tiltsd le.

2013. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg a GPU Monitorral volt a baj :)
2013. dec. 24. 08:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!