Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Billentyűzet és touchpad...

Billentyűzet és touchpad problémám van! Valaki segítsen?

Figyelt kérdés

Másfél éves laptopomon (acer) az utóbbi időben a billentyűzet és a touchpad is kezd megőrülni.

Az egyik tünet, hogy időnként, mint ha az 5-ös gomb beszorulna (annak ellenére, hogy hozzá se érek) és random időközönként, random ideig 5-ösöket ír folyamatosan.

Miközben ez történik, természetesen semmit sem tudok csinálni, az egér sem működik. Folyamatosan változó, hogy ezt mennyi ideig, milyen gyakoriséggal jön be, van úgy, hogy fél napig semmi, máskor

meg néhány percenként rákezd.

Amikor nincs ez a tünet, akkor sincsen minden rendben, mert a touchpad bal gombja időről időre "elfelejt" működni, és csak a ctrl billenyű lenyomásával enged rákattintani valamire.

Aztán ez is egyik pillanatról a másikra elmúlik, hogy aztán ismét visszajöjjön.

További, bár kevésbé zavaró probléma, hogy ha nyomva tartok egy billentyűzetet, akkor az egér meg sem mozdul, valamint néha a nyílak folyamatos lenyomásánál a kurzur nem folyamatosan mozog, hanem szakaszoszan, ezért folyamatosan nyomkodni kell a nyílat. Ez kevésbé gyakran jön elő.

A laptopnak német billentyűzete van, de fél évvel ezelőtt, amikor hozzám került, átállítottam magyar billentyűzetre. Most észrevettem, hogy ha visszaállítom németre, akkor a touchpad probléma és a billentyűzet probléma is elmúlik egyik pillanatról a másikra, bár az ötös gomb még így is megjelenik néha.

Ebből arra gondolok, hogy nem érintkezés jellegű a probléma, de akkor viszont mi? Fél évig nem zavarta, hogy magyarra van állítva a billentyűzet!

Vírusírtást persze futtattam, az nem segített semmit.

Az sem megoldás, hogy német billentyűzeten hagyom, mert mindenképpen a magyar nyelvűre van szükségem.



2013. dec. 13. 17:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!