Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a neve (ha van egyáltalán...

Mi a neve (ha van egyáltalán olyan) annak a kábelnek, aminek mindkét vége USB?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hülyén megfogalmazott kérdésért, de totál laikus vagyok a témában, és nincs olyan ismerősöm, aki értene a gépekhez.

Szóval: Egy (ős)régi számítógépet szeretnék összekötni a laptopommal, hogy átmentsek rá néhány fontos fájlt.

Monitorom sajnos nincs, így arra a megoldásra gondoltam, hogy USB kábellel összekötöm a 2 gépet, és akkor talán sikerülhet. Tudom, hogy lehet infós boltban teljes mentést csináltatni, de nincs pénzem, és őszintén szólva erőm sem elvinni a régi gépet (fekvő gépház, ha nincs 10 kiló, 1 sem. Én 47 kiló vagyok, szóval a gép előbb emel meg engem, mint én őt)

Jó az elgondolás? Ha létezik ilyen kábel, mi a neve?



2013. dec. 11. 00:19
 1/3 Grim13 ***** válasza:
ez így nem működik ha jól tudom UTP-vel össze lehet kötni de ahhoz kell egy monitor hogy beállítsd a megosztást, de ha nem bírod el a géped akkor kitudod venni a vinyót is vagy ha nem akarod elvinni akkor veszel egy usb-s rack házat és belerakod a hdd-t aztán szépen lementesz mindent
2013. dec. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre esély sincsen, csavarhúzó ,vinyó kivesz, rádugod a gépre.
2013. dec. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ehhez nagy valószínűséggel egy külső merevlemez házra lesz szükséged, hogy abba szereld a régi géped merevlemezét. (Ha tényleg régi a gép, PATA/IDE házat keress, még véletlenül se SATA-t, és 3.5"-t.)

Érdekesség: amit akartál, Apple gépek tudják Target Disk Mode néven (bár nem USB-n keresztül).

2013. dec. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!