Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most mit tegyek hogy újra...

Most mit tegyek hogy újra működjön legalább az egyik op. Rendszerem?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy windows 8.1 alatt csináltam egy külön partíciót win7-nek mert volt egy játék ami sanszos volt, hogy csak azon ment el, ez már régebben volt, azonban a minap eszembe jutott hogy kéne egy ubuntu és mivel virtuális gépben gagyi, mért ne rakhatnám fel, csináltam egy partíciót újra a mini disk partition tool-lal közben sok minden leírt de én jó hülye voltam mert mindent leokéztem gondolván rutinból már csak menni fog, na kövi indításra windows 8.1 addig eljut hogy karikázik és ennyi, mondom semmi gáz win7 alól visszacsatalom az ubuntus partíciót ahhoz amiből kiszedtem a helyet, meg is történt erre az egész kötet nem foglalt terület lett és hozzátenném hogy újraindítást követően egyik oprendszer sem indul, win7 kidob system file error-ral win8.1 meg hibát észlel és leáll, valaki ha tud valami épkézláb megoldást fikázás helyett(mert azt én is tudok) akkor az legyen szíves írja le, és bocsi a regényért így kerek
2013. dec. 2. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel, hogy törölted az Ubuntut és visszacsatoltad a partíciót az mbr-t is törölted. Egy win telepítőlemezzel bootolj be és talán egy javítás opcióval orvosolható.
2013. dec. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
próbáltam már de azt írja ki, hogy a winyó záolrva van, oldjam fel
2013. dec. 3. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor bootolj be Ubuntu telepítőlemezzel ,aztán keress olyan programot, hogy GParted ( ha nincs, akkor így live módban töltsd le a szoftverközpontból és telepítsd), a GParted-el hozz létre egy NTFS vagy FAT32-es partíciót , de ne formázz semmit! Ha megvan az új partíció akkor kapcsold ki a gépet és amikor kiadja az Ubuntu lemezt, tedd be a helyére a win telepítőt, nyomj entert , majd indítsd el újra a pc-t. Elvileg bootolni fog a win, válaszd ki a számítógép javítása (vagy valami ilyesmit), ott nyiss egy parancssort és pötyögd be ezeket:


bootrec.exe /fixmbr (beírás után nyomj ENTER-t!) majd

bootrec.exe /fixboot (ez után is nyom ENTER-t!)


Ha ez megvan, akkor kiléphetsz a telepítőből és ha az égiek veled vannak, akkor indulni fog.


Legközelebb ha Linuxot akarsz törölni, akkor előtte a windows parancssorba írd be ugyanezeket és utána törölheted a Linux partíciót.

Sok sikert!

2013. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
várj akkor ezek szerint nem jól írtam le bocsi, ubuntunak csak létre akartam hozni a partíciót de amikor létrehoztam kiderült hogy dinamikus lemez ami sok mindenre nekem épp nem volt jó, így gondoltam ha törlöm a partíciót és visszacsatolom a helyére jó lesz de az egész honnan kivettem dinamikus, nem lefoglalt lemez terület lett a windows számára és vmiért nem hajlandó indulni
2013. dec. 4. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de már nem látom át a helyzetet. Csak azt kéne, hogy az összes partíciót törlöd és az egészet NTFS-re leformázod, aztán újratelepítesz mindent.
2013. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már megoldottam getdataback-kel, mert volt egy üres helyem amit a win 7 nem látott de onnan mindent visszatudtam hozni, de azért köszi a segítséget :)
2013. dec. 7. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!