Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HDMI-vel összekötve a laptopot...

HDMI-vel összekötve a laptopot és a TV-t a hang akadozik. Miért lehet?

Figyelt kérdés

A képátvétel 100%-os, semmi hiba, de a hang olyan mintha laggolna. Akadozik. Mindegy hogy zenét hallgatok vagy pl. játszok.


Toshiba C855-202 a laptop, a Tv pedig egy LG LED. A HDMI kábel nem hibás, mert egy vadi új kábellel is csinálja. A legfrisebb driver van fent.


Kb egy hónapja jött elő, eddig nem volt ilyen probléma.


2013. nov. 29. 17:14
 1/1 XDannyL válasza:
Ha csak egy hónapja jött elő, akkor biztos valami a számítógéppel nem 100-as... Lehet egy Windows újratelepítés orvosolja a problémát. Minden esetre úgy állítsd be a képernyőt, hogy ne ugyan az menjen a TV-n és a laptopon. (vagy beépített képernyő + digitális képernyő, vagy egyszerűen csak digitális képernyő). Ez után jobb lesz. Azonban 100%-osan még ez sem oldja meg a problémát. Én is hasonló problémával küszködök... Azzal a különbséggel, hogy egy 5.1-es hangfal rendszer is bele van kötve. Az én esetemben lehet az okozza a problémát, hogy egyszerűen a kábel nem képes ennyi adatot kifogástalanul továbbítani. Mindig hibátlan a kép és a hang, egyetlen esetet leszámítva (ami nem is apróság). Ha legalább 720p-ben nézek filmet, Dolby hanggal, akkor egyes jeleneteknél hajlamos szaggatni a kép és ilyenkor elmegy a hang is pár másodpercre. Amint mondtam szerintem a kábel a hibás és erre nincs még semmilyen megoldás. A gépem is lehet a hunyó, de direkt megnéztem a feladatkezelőben a hardver kihasználtságát a problémás jeleneteknél és 20-30%-on ketyeg a masina. Így nem hiszem hogy a gépem a hunyó... Bár ki tudja. Még egy lehetőség, hogy egyszerűen a médialejátszó szoftver (Windows Media Player Classic) nem akar boldogságot szerény életembe :) Ezért most keresek valami másik szoftvert, hátha, hátha...
2014. ápr. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!